Mladost odigrala neodlučeno s Drinovcima u prvoj povijesnoj utakmici

HNK Mladost odigrala je neodlučeno (1:1) protiv Drinovaca u sklopu 1. kola Međužupanijske nogometne lige. Utakmica igrana na stadionu ‘Boljava’ pred oko 150 gledatelja bila je prva službena utakmica u povijesti novoosnovanog širokobriješkog kluba.

Utakmica je odlično počela za goste te su već u 3. minuti došli u vodstvo pogotkom Josipa Bošnjaka nakon greške domaćeg vratara.

No, Drinovci su u nastavku puno bolje zaigrali te izjednačili već u 9. minuti. Tomislav Radić je lijepim lob udarcem poravnao rezultat. Sredinom prvog dijela susreta igrač Mladosti Ilija Skoko ozlijedio je kuk te je u igru umjesto njega ušao Mate Ćavar.

Drugi dio susreta donio je bolju igru domaćih, a najbolji pojedinac gostujuće momčadi vratar Danijel Ćavar spasio je Mladost od poraza u nekoliko navrata.

U 55. minuti vratar Ćavar skrivio je jedanaesterac, ali svoju je grešku ispravio obranivši ga te tako osigurao narančastima iz Širokog Brijega prvi bod u natjecanju.