Mladost bolja od Veleža

Nogometaši širokobriješke Mladosti su u pripremnoj utakmici igranoj u Trening kampu Musa-Karačić na Mostarskom blatu ostvarili pobjedu protiv Veleža iz Nevesinja 3:1.

Velež, inače član Druge lige Republike Srpske, došao je u vodstvo u 18. minuti kada je Goran Prodanović pogodio iz slobodnjaka s čak 35 metara. Lopta je pogodila živi zid, promijenila smjer i prevarila vratara Brkića, premda ostaje dojam da je domaći čuvar mreže mogao bolje reagirati.

Mladost je izjednačila u 29. minuti kada je odbijanac u mrežu pospremio Tomislav Pinjuh.

U samoj završnici prvog poluvremena Karačić je izvrsno ubacio iz kornera, Andro Hrkać na prvoj vratnici bio najviši i prebacio na drugu gdje je pravovremeno utrčao David Galić i zabio za 2:1 tako da je vezna linija Mladostaša kreirala preokret u današnjoj utakmici.

Mladost je u drugom dijelu bila dosta bolja, ali je treći zgoditak viđen tek u posljednjoj minuti kada Matej Ćorić pogađa iz kontre. Isti igrač je imao još jednu kolosalnu priliku, ali je pogriješio pri pokušaju loba suparničkog vratara. Domaći su mrežu zatresli još dva puta, no pogoci su poništeni zbog zaleđa.

Mladost će u sljedećih tjedan dana odigrati prijateljske utakmice protiv Brotnja u Čitluku, odnosno s Kamešnicom u Širokom Brijegu.