Mladi Vatreni deklasirali Grčku u važnoj utakmici za plasman na EURO

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija ostala je u igri za plasman na Europsko prvenstvo 2021. nakon što je u Varaždinu “razbila” Grčku sa 5-0 nanijevši joj prvi poraz u skupini.

Golove za Hrvatsku zabili su Nikola Moro (1), Lovro Majer (5, 24) i Petar Musa (14, 52).

Nakon što je u prva četiri kola upisala dva poraza, i to dva domaća poraza, hrvatska U-21 reprezentacija nije imala pravo na pogrešan korak protiv Grčke.

Mladi “Vatreni” započeli su kvalifikacijski ciklus za europsku smotru domaćim porazima od Škotske i Češke te gostujućim pobjedama protiv San Marina i Litve. Uslijedila je višemjesečna pauza zbog epidemije koronavirusa, a nastavak kvalifikacija donio je dvije možda i ključne utakmice. Prva protiv Grčke odrađena je za “peticu”, a za četiri dana Hrvatsku očekuje gostovanje kod vodeće Češke.

Nakon što je izbornik Igor Bišćan bio pozitivan na koronavirus pa je cijeli stručni stožer završio u samoizolaciji, momčad su vodili glavni instruktor Hrvatskog nogometnog saveza Petar Krpan i izbornik Hrvatske U-17 Tomislav Rukavina. Bišćan je sve zamislio, a Krpan i Rukavina posao obavili sjajno.

Sve je bilo gotovo nakon 24 minute tijekom kojih su mladi hrvatski nogometaši zabili čak četiri gola.

Hrvatska je povela već u 45. sekundi utakmice. Sosa je povukao po lijevoj strani i gurnuo u sredinu, lopta se odbila do ruba kaznenog prostora gdje Moro fantastično zabio za 1-0. Samo četiri minute kasnije bilo je 2-0. Sosa je lijepo proigrao Moru, a ovaj ubacio u kazneni prostor gdje je Majer glavom zabio za drugi gol.

U 14. minuti se među strijelce upisao i Musa na asistenciju Špikića. Nevjerojatnih 25 minuta zaokružio je Majer svojim drugim golom na Sosinu asistenciju.

U nastavku susreta, očekivano pao je ritam, a jedini pogodak pao je u 52. minuti. Erlić je idealno proigrao Musu koji je obišao vratara Antoniosa Stergiakisa i zabio u praznu mrežu.

Hrvatska se ovom pobjedom probila na treće mjesto skupine s devet bodova iz pet susreta. Grčka ima bod više, dok je u vodstvu Češka sa 14 bodova iz šest susreta.

Direktan plasman na EURO izborit će pobjednici devet skupina, te pet najboljih drugoplasiranih ekipa.