Mlada Boleslav preokretom do pobjede nad veoma dobrim Širokim

Široki Brijeg poražen je na gostovanju od češke ekipe Mlada Boleslav u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige rezultatom 2:1, no ovo je poraz koji zasigurno ostavlja nadu u prolazak dalje.

Izabranici Slavena Musa ostvarili su što su i najavljivali – postigli gol u gostima, a da su imali više sreće i spretnosti, mogli su se iz Češke lako vratiti s pobjedom.

U prvom poluvremenu Mlada Boleslav je djelovala opasnije te je u nekoliko puta opasno prijetila vratima Širokog Brijega, no pribranost u obrani i odlične reakcije vratara Antonija Solde održale su Široki ‘na nuli’ do poluvremena.

Nastavak susreta donio je opasniji i agresivniji Široki i već u 47. minuti, nakon greške domaće obrane, Wagner je imao stopostotnu priliku, snažno je pucao iz kosa, ali vratar Hruška brani udarac.

siroki-mlada_boleslav

U 50. minuti Duriš se našao sam licem u lice s vratarom Soldom, no promašio je cijela vrata. Već u idućoj minuti Ćorić je odličnom okomitom loptom pronašao Gorana Zakarića na lijevoj strani koji se sjurio pred vratara Hruška i pogodio u suprotni kut za veliko slavlje i iznenađenje Širokobriježana u Češkoj.

Došla je kobna 68. minuta od koje je Široki počeo padati. Slobodan udarac s dvadesetak metara izveo je Skalak, lopta se odbila od Landeke koji je bio u živom zidu, naglo promijenila smjer i prevarila vratara Soldu.

Pogodak koji je šokirao ‘Plavo-bijele’ dao je pozitivan impuls domaćima koji su u 78. minuti došli do preokreta. Bartl je izbacio Josipa Barišića, s gol-aut linije uputio ubačaj na peterac a dobro se snašao Duriš i postavio konačan rezultat utakmice.

Uzvratni susret igra se za sedam dana na Pecari s početkom u 20:30 sati.