Mislav Oršić srušio Tottenham!

Dinamo je s tri gola u uzvratnom dvoboju pobijedio Tottenham te izborio četvrtfinale Europske lige.

Nakon prve utakmice u Londonu Tottenham je imao prednost od čak 2:0.

Ipak, iako je Jose Mourinho poslao najjaču momčad na Maksimirski teren, Dinamo predvođe Oršićem je napravio senzaciju.

Svjestan kako ima dva gola prednosti iz prve utakmice Jose Mourinho je postavio čvrsti blok pred svoja vrata i kontrolirao je igru. Nije bilo potrebe juriti i riskirati. Dinamo se trudio, ali u prvih pola sata nismo vidjeli previše opasnosti ispred Livakovića Llorisa.

No, u završnici je svaki klub imao po jednu priliku. Lovri Majeru se otvorio prostor u 35. minuti, pucao je, ali je lopta prošla pored stative. Gosti su uzvratili u 44. minuti, no Livaković je obranio Kaneov udarac.U prvih 45 minuta Dinamova obrana je dobro funkcionirala, no nedostajalo je konkretnosti na drugoj strani terena, piše HRT.

U nastavku susreta hrvatski prvak je zaigrao hrabrije i u 62. minuti Oršić je fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0. Oršić je ušao s krila na svoju desnu nogu i zabio u rašlje pored nemoćnog Llorisa.

Gosti su u 72. minuti bili korak do izjednačenja, Lo Celso je pucao, no Livaković je sjajno obranio.

Pet minuta prije kraja Dinamo je uspio zabiti i drugi gol i tako anulirati zaostatak iz prve utakmice, a ponovo je zabio Oršič. Ademi je prošao po lijevoj strani, dodao do Atiemwena koji je sjajno proigrao do Oršića koji je zabio za 2-0.

Veliki Mislav Oršić zaradio visoku ocjenu nakon čudesne izvedbe

Čudo nad čudima se dogodilo u 106. minuti kada je nevjerojatni Oršić zabio hat-trick. Dobio je loptu na lijevom krilu, probio se kroz trojicu igrača Tottenhama i s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut.

U samoj završnici utakmice Livaković je dva puta čudeso reagirao obranivši gol za veliko slavlje “Modrih”.