Mirko Hrkać s dva gola donio pobjedu futsal reprezentaciji BiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je jučer u Zenici Švicarsku s 5:4 u susretu trećeg kola grupe A prve runde kvalifikacija za Euro 2022.

Tako su odabranici Ive Kreze s maksimalnim učinkom ostvarili plasman u iduću fazu natjecanja.

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1 u kojem se istaknuo golman Švicarske koji je imao čak 17 obrana, prenosi NS BIH.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Švicarci. U 22. minuti su istrčali još jednu kontru koju nakon dodavanja Janika Hubera završava Simon Gössi za 1:2. David De Freitas u 23. minuti postiže i treći gol za Švicarsku, a već u 24. minuti Amer Džindić pogađa za 2:3.

Krenula je BiH s golmanom-igračem, međutim Buckson im oduzima loptu u 36. minuti i pogađa nebranjenu mrežu za 2:4.

Nisu se predavali domaći te u 37. minuti Mirko Hrkać smanjuje prednost Švicarske, a u 38. minuti Josip Bošković donosi izjednačenje. U istoj minuti Hrkać postiže još jedan gol za konačnih 5:4 u korist reprezentacije Bosne i Hercegovine.

BiH je završila turnir na prvom mjestu s maksimalnih 9 bodova ispred Cipra sa 6, Švicarske s 3 i Gibraltara koji je posljednji bez bodova.