Minimalna pobjeda Širokog protiv makarskog Zmaja

Široki je prijateljskoj utakmici s minimalnih 0:1 u gostima u Makarskoj svladao domaćeg hrvatskog trećeligaša HRNK Zmaj.

Nogometaši Širokog Brijega u tijeku reprezentativne stanke i uoči velikog derbija sa Željezničarom u sedmom kolu Premijer lige, otputovali su na mini pripreme u Tučepe. Tim povodom u petak su u Makarskoj odigrali prijateljsku utakmicu protiv hrvatskog trećeligaša Zmaja iz Makarske.

Karačić je u prve dvije trećine utakmice dodijelio minutažu igračima koji su ove sezone nešto manje nastupali, a tijekom drugog poluvremena zaigrale su udarne snage Širokobriježena. Zbog reprezentativnih obveza u Makarskoj s ostatkom momčadi nisu mladi reprezentativci Marić i Zlomislić te A reprezentativac Cipetić. Također zbog ozljeda nisu nastupali Radeljić i Angelov.

Bila je to dosta tvrda utakmica, u kojoj su gosti iz Širokog Brijega puno bolje zaigrali kada su na teren ušli igrači iz udarnog sastava.

Jedini strijelac bio je Dino Ćorić u 65. minuti, kada je nakon vrlo lijepe akcije i asistencije Kneževića pogodio za pobjedu Plavo-bijelih. Isti igrač mogao je i uvećati pobjedu svoje momčadi u 81. minuti, ali njegov udarac s bijele točke vratar Makarana je pročitao i obranio. Prethodno je u solo prodoru u šesnaestercu domaćih srušen mladi Filip Brekalo, koji se polako vraća nakon ozljede.

Na kraju je završilo 0:1: za goste iz Širokog Brijega koji će kroz predstojeći tjedan nastaviti pripreme u Širokom Brijegu za veliki derbi sa Željezničarom.

Pogledajte snimku utakmice čiji su prijenos realizirali NKŠBTV i HercegovinaLive.

Široki je zaigrao u sastavu: Miškić (od 59. Pehar), Medić (od 59. Brekalo), M. Jurić (od 59. Obšivač), Matić, Stanić, Grgić (od 59. Begić), Mašić (od 59. Čuljak), Vukoja (od 59. Pervan), Jović (od 59. Jurilj), Ikić (od 59. Ćorić), S. Jurić (od 59. Knežević)