Milan se nakon 11 godina plasirao u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Milana plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na gostovanju u Londonu protiv Tottenham Hotspura odigrali 0-0 i tako obranili minimalnu 1-0 pobjedu iz prvog dvoboja.

Iako je domaći sastav morao hvatati zaostatak iz prve utakmice, Tottenham je jedinu pravu priliku za pogodak stvorio tek u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je Kane nakon ubačaja Sona odlično pucao glavom s 10-ak metara, ali Maignan je sjajnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Samo 15-ak sekundi kasnije i Milan je stigao do svoje najveće prilike na utakmici, nakon školski odigranog protunapada Origi je pogodio vratnicu.

Gosti iz Milana znalački su umrtvili utakmicu te koristili prednost što u svojoj momčadi imaju tehnički potkovanije igrače dok su frustrirani domaćini nerijetko posezali za grubim prekršajima kako bi se nekako domogli lopte, a najneoprezniji je bio Romero koji je u 78. minuti i isključen zbog dva žuta kartona.

Sedmerostruki europski prvak Milan tako se plasirao među osam najboljih europskih klubova prvi put nakon 11 godina, piše Hina.

Početak susreta u Londonu kasnio je više od 10 minuta zbog skandaloznog kašnjenja obje momčadi koje su prekasno krenule prema stadionu i potom zapele u prometu.