Mihajlović se uvrijedio što su mu navijači Juvea vikali “cigane” i “srpsko govno”!

Talijanski nogometni prvak Juventus u gradskom derbiju 6. kola Serije A na svom stadionu deklasirao je Torino 4:0 (2:0) i poravnao se s Napolijem na vrhu ljestvice.
Dybala je rano doveo Juventus u vodstvo, u 16. minuti zabio je svoj deveti gol u prvenstvu ove sezone za 1:0.

Nakon što je Torino sredinom prvog poluvremena ostao s igračem manje isključenjem Basellija u 24. minuti zbog grubog nasrtaja na Pjaniću, za goste je utakmica već bila izgubljena.
Pjanić je u 40. minuti krasnim pogotkom povisio na 2:0, Alex Sandro je u 57. zabio za 3:0, a Dybala (90+1) svojim 10. golom sezone postavio konačnih 4:0.

Velika pobjeda Juventusa donekle je ostala u sjeni sukoba trenera Torina sa sucima, a onda i s dobrim dijelom navijača Stare dame nakon isključenja Basellija. U jednom se trenutku s tribina zaorilo ”Cigane, Cigane”.

Mihajlovića su i u svibnju za vrijeme susreta ovih dvaju rivala verbalno napali navijači Juventusa. Tada su mu vikali da je ”srpsko i cigansko govno”, na što je ovaj kasnije na presici potpuno podivljao:
”Stalno se priča o rasizmu na stadionima, ali to ne bi trebalo važiti samo za tamnopute igrače. Rasizam se ne donosi samo na crnce. Rasizam je i kad ti tisuće ljudi viču da si srpsko ili cigansko govno. Što ćemo s tim?”, pitao se tada Miha i poručio je svim navijačima Juventusa koji su ga vrijeđali da mu tako nešto kažu u lice.