Messi se vratio, ali Argentina i dalje gubi, ovaj put Kolumbija je bila bolja

Povratak Lionela Messija u reprezentaciju Argentine, od koje je nakon SP-a prošlog ljeta uzeo stanku razočaran nizom neuspjeha na velikim natjecanjima koji je kulminirao debaklom u Rusiji, označio je još jedan težak udarac.

Najvjerojatnije posljednju priliku da s Argentinom uzme kontinentalni ili svjetski naslov je Messi, koji za tjedan dana puni 32 godine, otvorio porazom od Kolumbije 0:2 u prvom kolu skupine Copa Americe u Brazilu.

Na početku prvenstva Južne Amerike Argentina je izgubila u Salvadoru u završnici utakmice zahvaljujući sjajnim potezima kolumbijskog izbornika Carlosa Queiroza.

Njegove zamjene postigle su oba gola, a jedan od njih također je namjestio igrač koji je ušao s klupe.

U 71. minuti Roger Martinez, koji je u igru ušao već u 14. minuti umjesto ozlijeđenog Luisa Muriela, dovodi Kolumbiju u vodstvo na asistenciju Jamesa Rodrigueza.

Konačan rezultat postavljen je pet minuta prije kraja u koprodukciji igrača s klupe. Jefferson Lerma je dodao, a Duvan Zapata poentirao, prenosi Index.hr.

U ovoj skupini danas (nedjelja) od 21 sat igraju preostale reprezentacije Paragvaj i južnoamerički gost Katar.