Messi je sada osvojio sve što se može osvojiti

Lionel Messi je ispunio svoj najveći san, a Argentina je u ludoj utakmici nakon penala protiv Francuske osvojila naslov prvaka svijeta.

Na svom zadnjem SP-u došao je do naslova prvaka svijeta. Veliki Argentinac je odigrao čudesan turnir i zasluženo je odveo Argentinu do kraja. U karijeri je Messi osvojio sve, i to više puta. Sve što je igrao, Leo je i osvajao. Osim naslova prvaka svijeta.

Zbog toga su mu mnogi osporavali da je najveći ikad. Čak i u Argentini su brojni navijači na prvo mjesto stavljali Maradonu koji je 1986. prosječnu Argentinu odveo do kraja. No sad sve rasprave o GOAT-u moraju biti završene jer je Messi nakon niza porušenih rekorda te osvojenih individualnih i momčadskih nagrada uzeo i najvažniji trofej u svijetu nogometa.

Messi je osvojio 36 trofeja na klupskoj razini, a s reprezentacijom je do Katra imao olimpijsko zlato iz 2008. te prošlogodišnju Copa Americu. Zabio je 791 gol i dodao 350 asistencija u 1002 utakmice, dok je u dresu nacionalne vrste upisao 172 nastupa i postigao 98 golova.

Nakon dramatičnog finala Argentini pripala titula prvaka svijeta

U finalu je odigrao svoju 26. utakmicu na Svjetskom prvenstvu te tako postao rekorder po broju nastupa ispred Nijemca Lothara Matthausa, a sa 13 golova najbolji je argentinski strijekac na svjetskim prvenstvima. Postao je i prvi igrač koji je zabio u grupnoj fazi, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu Svjetskog prvenstva.