Mate Pavić u paru s Brazilcem Soaresom osvojio prestižni turnir u Šangaju

Mate Pavić imao je sjajan tjedan na Dalekom istoku, jer je osvojio cijenjeni ATP 1000 turnir u Šangaju.

Hrvatski tenisač Mate Pavić je zajedno s Brazilcem Brunom Soaresom osvojio teniskim ATP turnir u Šangaju nakon što su u nedjelju u finalu lako sa 6-4, 6-2 pobijedili branitelje naslova Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela, prenose Sportske novosti.

U meču koji je trajao sat vremena i deset minuta Pavić i Soares su suparnicima uzeli tri puta servis, jedan u prvom setu i dva u drugom, servirali su četiri asa i svoj servis nisu izgubili ni jednom.

Paviću i Soaresu je ovo bilo prvo zajedničko finale, a za plasman u njega su u polufinalu eliminirali britanski par Jamiea Murraya i Neala Skupskog sa 7-5, 6-4.

Nagrada za pobjednike je 1.000 bodova, ali i zajednički ček od 408.000 dolara, što znači da će Hrvatu pripasti (neoporezovanih) 1,3 milijuna kuna.

Itekako zasluženo, a posebice iz razloga što su osmi nositelji do naslova stigli – bez izgubljenog seta…