Marinov krik odjeknuo Wimbledonom: Čilić u finalu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, pobjedom je nad Amerikancem Samom Querreyem izborio finale Wimbledona!

Nakon osvojenog US Opena 2014. godine, Čilić će po drugi puta u svojoj karijeri igrati finale Grand Slama, a protivnika će saznati nakon što svoj polufinalni dvoboj odigraju Roger Federer i Tomas Berdych. Marin je u današnjem polufinalu s 3:1 u setovima bio bolji od Amerikanca Sama Querreya, 28. igrača svijeta, koji je u četvrtfinalu izbacio prvog tenisača, Andya Murraya.

Čilić je prvi set izgubio na pomalo nes(p)retan način. Oba su tenisača čvrsto držala svoj servis te je pobjednika odlučila trinaesta igra.

Marin je prvi napravio ‘mini-break’, ali je Querrey s 4 uzastopna poena, prebacio prednost na svoju stranu.

Pri rezultatu 6-6 u ‘tie-breaku’ i drugom Marinovom servisu, jednoj starijoj gospođi u publici je pozlilo te je nastala stanka od par minuta, koja je očito puno gore utjecala na Čilića, koji je dva bekend udarca izbacio nekoliko metara izvan terena.

U sedmom gemu drugog seta dogodio se prvi ‘break’ u meču. Napravio ga je Čilić, koji je bez problema svoja sljedeća dva servis gema, prenosi Hrvatska reprezentacija.