Manje poznato pravilo: Znate li zašto Fonte nije smio zagrliti Ronalda?

Portugalci i Španjolci još su u petak odigrali ljepoticu ovoga SP-a, derbi skupine B završio je remijem 3:3, a briljirao je Cristiano Ronaldo.

Zabio je hat-trick, a posebno je lijep bio gol iz slobodnjaka pred sam kraj utakmice. No, jedan detalj portugalske proslave tog gola izazvao je brojne polemike.

Naime, svi su portugalski nogometaši nakon tog gola u 88. minuti potrčali proslaviti ga s Ronaldom. Cristiano je u svom karakterističnom stilu potrčao prema korner zastavici slaviti s najbližim portugalskim navijačima, a suigrači su mu potrčali u zagrljaj.

No, jedan to nikako nije smio! Dok su grlili i čestitali svom heroju Ronaldu, stoper Jose Fonte ostao je stajati nekoliko metara od njih. Gledao je slavlje suigrača sa “sigurne udaljenosti”, no nije im se pridružio.

Razlog? Vrlo jednostavan… Svi su njegovi suigrači izašli izvan granica igrališta tijekom proslave gola, pa je “odbačeni” Fonte jednostavno morao ostati u terenu jer bi u suprotnom Španjolci smjeli krenuti s centra i eventualno zabiti gol! Pravila su jasna, momčad može krenuti s centra tek u trenutku kad svi protivnički igrači napuste njezinu polovinu.

Na jednoj od snimki s tribina jasno se vidi kako suigrači gestikuliraju Fonteu da im se ne smije pridružiti u slavlju, da pod svaku cijenu mora ostati u terenu kako bi spriječio moguću pogrešku, prenosi Tportal.hr.

Ista se scena ponovila i u ponedjeljak navečer na utakmici Engleske i Tunisa. Harry Kane zabio je za 2:1 pobjedu “Gordog Albiona” u 91. minuti utakmice. Svi su suigrači slavili s Kaneom, a samo Kieran Trippier nije smio priječi granicu igrališta. Ostao je u terenu dok su njegovi suigrači slavili, ali Kane ga nije zaboravio, zagrlio ga je, iako posljednjeg.