Lukić i Llanos srušili Rudar

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su 2:1 Rudar iz Prijedora u susretu 13. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju na stadionu Pecara.

Širokobriježanima je ovo bila tek treća prvenstvena pobjeda dok je Rudar upisao sedmi poraz.

Domaći su u vodstvo došli već u 7. minuti kada je Tonći Mujan sjajno proigrao Danijela Lukića koji je rutinerski pogodio za vodstvo.

Prijedorčani su iznenadili domaće u 27. minuti kada je Nikola Mandića prizemnim udarcem iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio Miškićevu mrežu.

Ipak, do odlaska na odmor izabranici trenera Jure Ivankovića uspjeli su ponovno doći u vodstvo u 33. minuti. Svojom drugom asistencijom na utakmici odlični Mujan uposlio je Nicholasa Llanosa koji je pogodio za 2:1.

U drugom dijelu susreta igra se dosta primirila te smo gledali potpuno drugačije poluvrijeme. Široki je imao nekoliko prilika kojima je mogao potvrditi pobjedu, no napadači su bili neprecizni.

U završnici susreta Rudar je preuzeo terensku inicijativu, no nisu uspjeli doći do vrijednog boda koji bi im puno značio u borbi za ostanak u Premijer ligi BiH.

Ivanković: Zadovoljan sam angažmanom i pristupom igrača

Navijače Širokoga Brijega sigurno će veseliti povratak na teren Ivana Ikića koji je nakon dvomjesečnog izbivanja zbog ozljede ušao u igru u 71. minuti.

U 14. kolu Široki Brijeg ide u goste Radniku dok će Rudar dočekati Velež.

Baćak spasio Posušje težeg poraza na Koševu

37 komentara

• Ma sve je završilo supere pa u prvom široki je triba vodit 3:0,Čuljak star i iskusan stalno radi gluposti,naš kapetan Bože sačuvaj ,a dragi Jure ti moraš u glavi prominit puno toga jer si GLAVA ekipe a ti se ponašaš kao tvoj pomoćnik po nadimku “TRTO”Stanko je legenda kao i ti samo je od brata pokupio nadimak koji mu ne odgovara ,Jure više viruj u sebe i igrače i bit će puno bolje za naš Široki ,najbolji Mujan ,Blagaić,Begić,

• Do kad jure misli kidat nam zivce sa culjkom,medicem,vukojom i lanosom?zar smo mi ludi vise na sjeveru?jos vukoja kapetan.jadno.Mujan je medju tri najbolja pojacanja koja su od rata dosla

• Cuj lose je ovo?Od koga ti ocekujes bolje?Nemaju ni trenera a igracki kadar je bolji od rudara.Posusje bi zgodnije pobjedilo rudara.Mislim i da siroki treba dobra trenera.Za pocetak to pa onda dovesti kog igraca i biti kokurentni Velezu,borcu.

• Bravo stozer sa ovakom ekipom treba vremena vi sto pojma nemate komentirate kuci nemozete cestitke na pobjedi idemo lagano u mirnije vode

• Jure do kada trpit Vukoju i Culjka.
    Imas mnogo boljih na klupi.
    Npr. Brekalo ti se borio ko lav i onda ga bez razloga sklonis na klupu. Al ocito su bolji polovnjaci sa 35godina od nasih domacih igraca.

• Cestitke na pobjedi ali moram reci vukoju pa ti iz utakmice u utakmicu sve losiji i losiji a kapetanska traka ti na ruci ja neznam tko je tu manitiji onaj tko ti je daje ili ti sto je pristajes nositi a bekovi razumjem medic je mlad i treba ga cekati ali do kada cekati iskusnog culjka cak i komentator utakmice govori koliko gresaka radi kosto nas u mostaru umalo i veceras idi u mirovinu a za mujana momce svaka cast da tebe nema nebi se dalo gledat

• naj je mujan i ikic, slazem se sa ovim kako je mujan zavrsio u sirokom nemogu vjerovati. begic ovi kao gatuso u milanu, osim mujana sve je to polose!

• Ja gledati utakmicu.Broj 9 kod Široki može igra ovu ligu.Kod Široki može igra i onaj Begović.Ikić isto može igra al se nije oporavit još od ozljeda.Više tu igrača nema kod široki.Široki treba dosta novih igrača i kod široki treba naći trener.Ovaj trener ne može voditi ekipa.

• Brate nemoj gluposti pricati, momak je napravio jedno 10 neprisiljenih pogresaka i direktnih dodavanja protivniku u utakmici, bez ikakvog pritiska, realno je najlosiji ove sezone u momcadi, makar mu je jaka konkurencija. Ako je to tebi ljubomora, OK, pitam se evo samo sto ljudi nisu ljubomorni na ostale nase momke koji bar napreduju.