Luka Menalo sačuvao tri boda na Pecari

Luka Menalo

U 10. kolu Premijer lige BiH Široki Brijeg na Pecari je ugostio Radnik iz Bijeljine i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Široki je dominirao u prvih 45 minuta ovoga susreta, ali im je nedostajala završnica. Radnik se od samoga početka odlučio na obranu gola te su domaćini imali terensku nadmoć, stvarali su šanse, ali završnoga udarca nije bilo. Najveću šansu u prvom poluvremenu propustio je Edi Baša u nadoknadi prvoga poluvremena. Pobjegao je obrani širokobriješke momčadi, ali je otišao previše u stranu i njegov udarac pogodio je samo vanjski dio mreže i na odmor se otišlo bez golova, piše Sportsport.ba.

Aktivniji su domaći nogometaši bili i u nastavku utakmice, a do zasluženoga vodstva su došli u 49. minuti. Dino Ćorić je odlično ubacio s desne strane, a Luka Menalo glavom pogađa za 1:0.

Potom je Široki propustio još nekoliko dobrih šansi da poveća prednost, da bi u posljednjih 20-ak minuta domaći igrači malo smirili igru. Svjesno su prepustili loptu gostima, čekajući šansu iz kontri, a obrana je funckionirala jako dobro. Jedino što su gosti napravili je pokušaj preko Ševke Okića iz mrtve pozicije, ali ništa nisu napravili i ostalo je 1:0 do kraja susreta.

Premijer liga BiH, 10. kolo: Široki Brijeg – Radnik 1:0 (Menalo 49′)

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, D. Ćorić, Baša, Čabraja, Menalo, J. Ćorić, Lončar, Begonja, Marković.

RADNIK: Lučić, Arnautović, Beširević, Srećković, Peco, Krsmanović, Glišić, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić.