Luka Menalo će u sljedećoj sezoni napokon dobiti priliku kakvu zaslužuje?

Jedan od najboljih nogometaša Rijeke u prošloj sezoni bio je Luka Menalo (24).

U dresu kluba s Rujevice postigao je deset pogodaka, upisao je i sedam asistencija, a svakako najvrijedniji pogodak je postigao u posljednjem kolu za 2:1 pobjedu protiv Gorice, pogodak koji je Rijeci donio plasman u kvalifikacije za ulazak u novoosnovanu Konferencijsku ligu.

Menalo je, podsjetimo, došao na Rujevicu prošloga ljeta na posudbu iz Dinama i ta je posudba istekla krajem ove sezone. Rijeka, istina, ima opciju otkupa Menalova ugovora, ali sve ovisi o Dinamu, s kojim ovaj nadareni napadač ima ugovor do ljeta 2023. godine.

Sportski direktor Rijeke, Ivan Mance, nedavno je, kako doznaju Sportske novosti, razgovarao s Menalom i rekao mu je da ga žele zadržati, međutim, i čelni ljudi maksimirskog kluba skloni su opciji Menalova ostanka u Dinamu, u kojem još u ove tri godine, po dolasku iz Širokog Brijega, nije dobio pravu priliku za dokazivanje, nego je bio na posudbama (Slaven Belupo, Olimpija i Rijeka).

Uglavnom, Menalo će doći na prozivku u Maksimir, razgovarat će s trenerom Plavih, Damirom Krznarom, i nakon toga bit će jasnije u kojem će se smjeru nastaviti karijera ovog lakonogog napadača.

Prema saznanjima portala Sportsport.ba, Menalo će ostati član Dinama sljedeće sezone, gdje bi trebao dobiti značajniju minutažu.

Što će se na kraju dogoditi, saznat ćemo uskoro.