Ludnica na Maksimiru: Fantastični Dinamo nadigrao Benficu

GNK Dinamo Zagreb svladao je Benficu u prvoj utakmici osmine finala Europske lige rezultatom 1:0 na svojem travnjaku. Pogodak za Dinamo postigao je Bruno Petković.

Fantastičnu predstavu prikazao je Dinamo u prvom dijelu utakmice. Domaćini su bolje otvorili susret, više su prijetili i dominirali na terenu.

U velikom spektaklu na Maksimiru prvu priliku u susretu imala je gostujuća momčad u 7. minuti. Ispred vratara Dinama našao se sam Grimaldo, ali je Livaković zabilježio sjajnu obranu.

Nakon te velike prijetnje, Dinamo je uspostavio dobar tempo u svojoj igri i visoku koncentraciju u obrani tako da je sve ostalo na tom jedinom pokušaju gostiju u prvom poluvremenu.

Dinamo je do vodstva od 1:0 na svojem stadionu protiv Benfice došao u 37. minuti pogotkom iz jedanaesterca. Sjajni Španjolac Dani Olmo izborio je udarac s bijele točke, a siguran je bio Petković.

Dinamo je na odmor vrlo lako mogao otići s dva gola prednosti. U stopostotnoj prilici našao se Amer Gojak nakon što ga je Petković sjajno proigrao, ali Gojak nije dobro pucao i na semaforu je ostalo 1:0.

I u drugo poluvrijeme bolje je ušao Dinamo i odmah su izabranici Nenada Bjelice zaprijetili preko Oršića, ali on nije bio precizan. Benfica je u nastavku pokušala pritisnuti domaće, ali Dinamo se odlično branio i gosti nisu uspijevali kreirati veću opasnost.

U 75. minuti opet se u izglednoj prilici našao Gojak, ali je nije iskoristio. Nogometaši Dinama pokušavali su preko kontri doći do povećanja vodstva.

Modri su tijekom cijele utakmice imali fantastičnu podršku s tribina.

Podsjetimo i kako je umjesto Bjelice momčad u večerašnjem susretu vodio 43-godišnji Austrijanac Rene Poms. Bjelica je smio do 90 minuta prije utakmice biti s momčadi i održati sastanak, a nakon toga nije smio imati nikakvu komunikaciju s igraćima i suradnicima.

DINAMO: Livaković – Stojanovič, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Šunjić, Gojak – Kadzior, Olmo, Oršić – Petković

BENFICA: Vlachodimos – Corchia, Ruben Dias, Ferro, Grimaldo – Gedson, Florentino Luis, Gabriel, Krovinović – Felix, Seferović