Loša predstava Hrvatske na otvaranju Lige nacija: Portugal uvjerljivo slavio

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je rezultatom 4:1 u dvoboju prvog kola Lige nacija protiv Portugala. Vatreni nisu puno pokazali u ovom susretu i Portugal je zasluženo slavio.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Portugalu. Vatreni nisu imali priliku za predah jer su nogometaši Portugala konstantno prijetili. Livaković se našao na streljani, ali je upisao nekoliko sjajnih intervencija sve do samog kraja prvog poluvremena.

Nakon 14 pokušaja nogometaša Portugala do vodstva zasluženo dolaze u 42. minuti pogotkom Cancela koji je nečuvan pucao s 20-ak metara i zabio sjajan pogodak.

Portugalci su s dominacijom nastavili i u drugom poluvremenu. Vatreni su pokušali igrati nešto odlučnije u nastavku, ali nisu uspijevali kreirati ozbiljne akcije. Prvu priliku za Portugal u 54. minuti imao je Fernardes kada je izveo slobodan udarac s 18 metara, ali loptu šalje preko gola.

Drugi pogodak za Portugal postiže Jota koji se lagano prošetao kroz obranu Hrvatske u 59. minuti.

U 61. minuti Dalić radi dvije izmjene: iz igre izlaze Pašalić i Brekalo, a na teren ulaze Brozović i Perišić. Dalićevi izabranici nisu nikako uspijevali stvoriti pravu priliku, dok Portugalci s druge strane nisu smanjivali ritam igre.

U 72. minuti sjajno pogađa Felix za 3:0.

U 74. minuti u igru je ušao Petković umjesto Kramarića i Hrvatska je tek na kraju utakmice uspjela postići pogodak preko Petkovića u 90. minuti za 3:1.

Konačni rezultat 4:1 u 95. minuti postavlja Silva.

Hrvatska u utorak od 20:45 gostuje kod Francuske koja je slavila protiv Švedska s 1:0.

Portugal: Lopes – Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Guerreiro – Moutinho, Danilo Pereira, Bruno Fernandes – Jota, Felix, Bernardo Silva

Hrvatska: Livaković – Jedvaj, Lovren, Vida, Barišić – Kovačić, Pašalić – Brekalo, Vlašić, Rebić – Kramarić