Loša igra nogometaša BiH na gostovanju kod Grčke

Nogometna reprezentacija BiH izgubila je na gostovanju kod Grčke rezultatom 2:1 u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020.

Reprezentacija BiH prvu priliku imala je u 12. minuti kada je pokušao Hodžić, ali golman domaćina to je uspio spriječiti. Sjajnu intervenciju na drugoj strani zabilježio je Šehić kada je izašao sa svog gola i tako spriječio kontru nogometaša Grčke.

Domaćini su do vodstva 1:0 došli nakon pola sata igre. Dobro odigranu akciju pogotkom je okrunio Pavlidis. Vodeći pogodak ohrabrio je igrače Grčke – u stopostotnoj prilici u 34. minuti našli su se domaćini, Bakakis je pokušao, ali Šehić je bio na mjestu.

To je s druge strane odmah kaznio Gojak koji BiH dovodi do izjednačenja. Sjajnu asistenciju upisao je Kolašinac.

Pred kraj prvog poluvremena Grčka je imala još jednu stopostotnu priliku koju nije uspio iskoristiti Mantalos.

Drugo poluvrijeme otvoreno je istim ritmom kao i prvo, vrlo mirno i bez ikakvih prilika, ali Grčka ubrzo preuzima inicijativu. Dosta sreće imali su nogometaši Bosne i Hercegovine u drugom poluvremenu jer su se domaćini ispromašivali u nekoliko navrata.

U 55. minuti Hajrović blokira opasnu loptu, a tri minute kasnije fantastičnu intervenciju zabilježio je igrač utakmice – Šehić nakon velike pogreške Kovačevića. U 60. minuti u igru je ušao Masouras i odmah pogodio stativu.

BiH nije dobro izgledala na terenu i u 63. minuti Prosinečki je odlučio maksimalno riskirati uvodeći u igru Duljevića umjesto Sarića. Nogometaši BiH pokušali su pojačati tempo igre, no teško su  dolazili do pozicije da zaprijete domaćinima.

Grci su lako prelazili na protivničku stranu terena i kreirali su još nekoliko opasnih prilika, ali do drugog pogotka došli su zahvaljujući autogolu Kovačevića u 88. minuti.

BiH je ostala na 10 bodova, Grci imaju osam, a Finska je sada praktično nedostižna sa 15 osvojenih bodova na drugom mjestu. Do kraja su još dva kola, ali obzirom da Finci igraju sljedeći susret s Lihtenštajnom, sve je gotovo.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Bičakčić, Kvržić, Kolašinac, Pjanić, Ar. Hodžić, Cimirot, Gojak, Kovačević, I. Hajrović, Sarić.

Grčka: Paschalakis, Bakakis, Stafylidis, Bakasetas, Galanopoulos, Pavlidis, Chatzidiakos, Limnios, Mantalos, Kourbelis, Giannoulis.