Lokomotiva povela, Hajduk preokrenuo za tri minute i pogodio dvije vratnice

Nakon prvih 90 minuta finala Hrvatskog kupa bliži podizanju Rabuzinova sunca su nogometaši Hajduka, koji su na Poljudu pred oko 15.000 navijača pobijedili Lokomotivu. Podređeni gosti neočekivano su poveli početkom drugog dijela, no u samo tri minute Hajduk je preokrenuo i na uzvrat putuje s prednošću 2:1…

Nakon gotovo pune dvije godine Hajduk je uspio pobijediti svoju “crnu mačku” Lokomotivu. Domaćini su tijekom cijelog susreta bili bolja momčad, no tek su u drugom poluvremenu uspjeli zatresti mrežu gostiju. Lokomotiva je čak i povela pogotkom Antolića u 53. minuti, no Maglica i Kouassi u 63. odnosno 66. minuti donose Bilima preokret. U samoj završnici Maglica je zatresao vratnicu tako da je ostalo 2:1, no treba reći i da je Lokomotiva pri rezultatu 0:1 propustila realizirati čisti zicer (Kramarić).

Hajdukov trener Igor Tudor odlučio je odustati od svoje taktike s trojicom braniča (barem zasad) te je protiv Lokomotive krenuo s četvoricom u zadnjoj liniji. Od važnijih igrača nedostajao mu je samo Milić, dok je gostujući strateg Tomislav Ivković mogao računati na sve svoje najjače snage.

Od prve sekunde krenule su pjesma i podrška sa sjeverne tribine, gdje se nalaze najvatreniji navijači Hajduka. Domaći igrači imali su inicijativu, ali u prvim minutama nisu uspijevali stvoriti pravu priliku pored čvrste obrane Lokomotive.

Prva prava prijetnja po goste stigla je u desetoj minuti. Vuković je izveo slobodni udarac s 25 metara, a lopta je otišla tik uz lijevu Picakovu vratnicu. Nedugo zatim Maloča je pucao glavom s pet metara, ali samo u ruke Picaka, da bi u sljedećoj minuti Hajduk došao najbliže vodstvu. Kouassi je nakon kratkog solo prodora ostavio loptu za Sušića, koji je s preko 20 metara pucao isprve. Bio je to topovski udarac, svi su već vidjeli loptu u mreži, no ona je odsjela na desnoj vratnici.

U 28. minuti Andrijašević je morao napustiti igru zbog ozljede zadobivene par minuta ranije. Tudor je reagirao uvođenjem Jakoliša pa je Hajduk zaigrao u formaciji 4-4-2, s Kouassijem i Vukovićem kao napadačima. Nedugo prije zamjene upravo je Kouassi “zakuhao” jednu situaciju u šesnaestercu Lokomotive, ali su gosti sva tri njegova udarca blokirali.

Do kraja poluvremena pokušavali su još Caktaš dvaput i Sušić jednom, no rezultat se nije mijenjao. Lokomotiva je u prvih 45 minuta bila potpuno podređena te nije stvorila niti jednu izrađenu priliku za postizanje pogotka, no na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme Hajduk je otvorio šansom Lime. Portugalac je iskoristio gužvu u gostujućem šesnaestercu te je izašao sam na Picaka na desetak metara iskosa. Pucao je visoko, no vratar Lokomotive još je jednom dobro reagirao.

I kako to obično biva u nogometu, ako ne zabiješ, primiš. U 53. minuti Maloča je nespretno izgubio loptu protiv Antolića, koji je potom izašao sam pred Blaževića i rutinski ga matirao za vodstvo Lokomotive 0:1.

Dvije minute kasnije Kouassi je s 20 metara pucao preko gola, a onda su gosti mogli potopiti sve Hajdukove nade i udvostručiti prednost. Pjaca je prošao po desnoj strani i ubacio za Kramarića, koji sa svega dva metra udaljenosti ne uspijeva proslijediti loptu u mrežu.

Baš kada se činilo da Lokosi počinju preuzimati inicijativu i da njihov drugi pogodak “visi” u zraku, Tudor vuče pravi potez. U 65. minuti iz igre vadi Vukovića, a uvodi Maglicu. Samo minutu kasnije Hajduk je izjednačio na 1:1, a strijelac je bio baš Maglica. Kouassi je asistirao, a bivši napadač Osijeka primio loptu okrenut leđima na 16 metara i potom iz okreta opalio silovito pored nemoćnog Picaka. Bio je to prvi Hajdukov pogodak Lokomotivi od 21. svibnja 2011. godine.

Poljud je “eruptirao”, a domaći su navijači još jačom podrškom tražili vodeći pogodak. I dobili su ga nakon samo tri minute. Caktaš je dugom loptom sjajno proigrao Jakoliša, koji se zajedno s Kouassijem našao u situaciji dva na dva s Lokomotivinim braničima. Bivši igrač Šibenika nesebično je dodao udesno samom Kouassiju, koji je lakoćom poslao loptu iza leđa Picaka za 2:1.

Na tribinama je zavladala totalna euforija, a Hajduk je ubrzo zaprijetio udarcima Kouassija i Sušića. Nakon dugo vremena “javila” se i Lokomotiva. Nije to bila nimalo bezopasna situacija. Antolić je bio sam na 18 metara, ali je njegov udarac otišao pored desne Blaževićeve vratnice.

U 88. minuti Hajduk je imao veliku priliku za povećanje vodstva. Caktaš je izveo korner, a Maglica iz teške situacije glavom pogodio vratnicu. Svi igrači Lokomotive bili su matirani, no lopta nije “htjela” u gol.

Završilo je tako s 2:1, a ove dvije momčadi ponovno se sastaju u nedjelju na Poljudu u sklopu MAXtv Prve lige. (HRsport)