Foto: Putoholičari
Temelj i podloga za takav optimizam i očekivanja nalaze se u osnivanju Turističke zajednice Ljubuškog, koja je utemeljena u prosincu 2019. Pokazala se do sada, unatoč svim izazovima, inventivnom, prilagodljivom i djelotvornom.
O tome svjedoči više prošlogodišnjih važnih ostvarenja i projekata. Jedan od njih je vođenje evidencije turističkog prometa po broju dolazaka i noćenja gostiju na području Ljubuškog, piše Večernji list BiH.
Kroz prezentacije, javne objave razgovora s iznajmljivačima smještaja uspjelo se objediniti registrirane iznajmljivače na web aplikaciji prijava.ba pa se nakon probnog razdoblja, 1. siječnja 2022., krenulo sa službenim vođenjem evidencije. Izvjesno je da će Ljubuški, napokon u 2022., imati prve službene relevantne brojeve o broju turističkih dolazaka i noćenja.
Elektronička aplikacija za prijavu turista najvažniji je projekt TZ-a jer višestruko olakšava hotelijerima i pružateljima smještaja u domaćinstvu prijavu i odjavu gosta, koju su obvezni obaviti 12 sati po dolasku i odlasku. Osim olakšavanja i digitalizacije samog procesa prijave i odjave, dobit ćemo i adekvatne statističke podatke o broju noćenja i strukturi gostiju u Ljubuškom, koji su nam dalje bitni za planiranje, naglašavaju u TZ-u Ljubuškog.
U prošloj godini uvedeno je 10 smještajnih objekata na probno korištenje aplikacije i ona se pokazala odličnom za rad i uvelike olakšala prijavu i odjavu gostiju u smještajnim objektima. Ljubuški je dosad jedini grad ili općina u ZHŽ-u koji je pokrenuo vođenje evidencije turističkog prometa na temelju broja dolazaka i noćenja gostiju.
Vrlo važan posao u prošloj godini bila je izrada stranice www.visitljubuski.com i profila na Facebooku, Instagramu i YouTubeu. Web stranica je višejezična i objedinjuje svu turističku ponudu te sve one koji čine turistički proizvod Ljubuškog, smještajne objekte, ugostiteljske objekte, kulturno-povijesnu i prirodnu baštinu, pojedince i tvrtke koji organiziraju dolazak turista u Ljubuški, kao i udruge koje rade na promidžbi turizma.
Turistička zajednica pozvala je sve smještajno-ugostiteljske objekte da dostave fotografije i opis objekata kako bi se mogli promovirati putem Turističke zajednice. Pored navedenog, ostvarili su još važnih projekata.
S Foto klubom Fokus iz Ljubuškog, koji okuplja profesionalne fotografe i amatere, potpisan je ugovor o suradnji u smislu korištenja fotografija prirodne i kulturno-povijesne baštine Ljubuškog, u promidžbi i reklamiranju ponude. Postignuta je suradnja s udrugom “Libussa”, koja je osnovana zbog promicanja, zaštite i vrednovanja kulturno-povijesne baštine Ljubuškog.
Organizirani su odlasci na srednjovjekovni sajam u Jajce i stari grad Sokolac poviše Bihaća na otvaranje Avantura Film Festivala. Na tom festivalu, koji je imao 40 filmova iz regije i svijeta u kategoriji turistički film, prvo mjesto osvojio je turističko-promidžbeni film TZ Ljubuškog o vodopadu Kravica – “Oaza u kamenu”.
Aktivno su sudjelovali i pomogli u organizaciji Jazz festivala u Ljubuškom kao i kod prvog Ljubuški Outdor Festivala. Ljubuška turistička zajednica jedna je od triju iz BiH koje su sudjelovale na svjetskoj izložbi Expo 2020 u Dubaiju.
S Turističkom zajednicom Sarajevske županije i Grada Bihaća zadovoljila je uvjete javnog poziva Ministarstva gospodarstva Vlade SŽ-a i predstavljala Ljubuški i Hercegovinu na tom prestižnom svjetskom gospodarskom skupu.
(www.jabuka.tv | Foto: Putoholičari)
Prvi Sajam knjiga u Münchenu u Njemačkoj održat će se 23. i 24. svibnja 2025.…
Teška prometna nesreća dogodila se u noći s četvrtka na petak oko 1:30 sati na…
HKK Široki u subotu 24. svibnja od 19:30 sati u dvorani Pecara igra odlučujuću utakmicu…
[gallery ids="759494,759492,759493"] Radovi na sanaciji oštećenja na jednoj od najvažnijih planinskih prometnica u Hercegovini, magistralnoj…
Majku i petogodišnju djevojčicu u Rodoču kod Mostara napali su psi. Srećom, između nas i…
U rijeci Buni, u mjestu Blagaj kod mosta za Malo polje, u četvrtak je pronađeno…
Komentari:
Bravo za
Ljubuski i more je 20 minuta vožnje od
Ljubuskog
Cuvajmo prirodu ,biljne i životinjske vrste koje izumiru ,nazalost, treba dobro ,zakonski ,zastititi
Čestitam Ljubuški. Lištičani znaju samo polomit sve što se izgradi. Nema veće destrukcije u Zapadnoj Hercegovini nego u Širokom Brijegu. Sve javne površine su silovane od strane neandertalnog dijela građana.
Za razliku od
Sirokog
Ljubuski ima vise mogućnosti za turizam,kad imaš potencijal odma je lakše upravit
Cuvajmo zivotinje i prirodu bez njih nema ni nas ,jer grozno je vidjeti kako neki iskorištavaju ljubimce svoje i zive u nehumanim uvjetima ....tko voli zivotinje voli i covjeka ,ko ne voli zivotinje ti ljudi su sareni s njima ne znas sta,kako...
🐈🐿️❤️💙