Ljubuški subvencionira četiri privatna vrtića

Gradonačelnik Ljubuškog Vedran Markotić s predstavnicama privatnih dječjih vrtića, koji imaju sjedište na području spomenutog grada, potpisao je u utorak u Gradskoj upravi u Ljubuškom ugovore o njihovom subvencioniranju.

Četiri privatna vrtića “Oblačić”, “Petar Pan”, “Jelenko” i “Bubamara”, koji su ispunili uvjete po prethodno objavljenom javnom pozivu, dobit će po 20.000 KM svaki, odnosno 80.000 KM ukupno.

Grad Ljubuški uveo je mjere potpore privatnim vrtićima 2021. godine, nakon što su odlukom Gradskog vijeća Ljubuški za 50 posto smanjene cijene gradskog vrtića, koji je time postao najjeftiniji vrtić u Hercegovini.

S obzirom da gradski vrtić ima ograničene kapacitete, donesena je odluka o sufinanciranju privatnih vrtića kako bi se smanjile razlike u cijenama između njih i gradskog vrtića.

Odluka o pomoći u radu od po 20 tisuća KM svakom vrtiću također je značajna iz razloga što su se vrtići koje subvencionira Grad Ljubuški obvezali da u ovoj godini neće povećavati mjesečne cijene za pružene usluge predškolskog odgoja i obrazovanja te dnevne brige o djeci, priopćio je Grad Ljubuški.

(www.jabuka.tv | Foto: Grad Ljubuški)

Komentari:

  • Evo moj Miro, ugledaj se i samo prepisuj sta oni rade. Prepiši i dobij 2. Ako nemas dovoljan broj mjesta u vrtićima onda se mora sufinancirati smjestaj za privatne vrtiće.

    • Pitanje je ovdje o financijama grada Ljubuskog. Zaduzen grad a glavni covjek im je ministar financija i ima tu shema neka između grada i Zupanije. Siroki, Posusje, Grude od zupanije nisu nista dobili.
      Uostalom da su ovo nasi uradili vi bi odmah pisali e sto toliko para, rko su privatnici, kome idu pare

    • to bi bilo najbolje, d svaki grad otvori po 2-3 još svoja vrtica. ali treba ih izgraditi, treba silan novac za gradnju

    • Otidji na ljubuski info pa vidi sta ljubusaci pisu o ovome. Nije to bas odusevljeno. Poskupili privatni vrtici pa ih grad subvencionira ….
      Svasta vi ne znate a pisete, Vedran je obicni demagog i populist kao i svi dosad Ljubusaci, zato i jest Ljubuski tu gdje je

Zadnje dodano

  • Tehnologija

Tri velike europske zemlje predlažu zabranu društvenih mreža djeci

Europska unija mogla bi postati svjetski predvodnik u ograničavanju društvenih mreža djeci. Prijedlog, koji predvodi…

6 sati prije
  • Vijesti

Nevrijeme u Doboju: Olujni vjetar oborio skelu na automobile

[gallery ids="759432,759431,759434,759433,759435"] Jak vjetar koji je u četvrtak poslijepodne počeo puhati u Doboju uzrokovao je…

6 sati prije
  • Auto-Moto

Kineski BYD po prvi put prodao više automobila u Europi nego Tesla

Kineski proizvođač automobila BYD prvi je put prodao više električnih vozila u Europi nego Tesla,…

7 sati prije
  • Life
  • Zdravlje i prehrana

Snaga malih odmora: Kako pauze poboljšavaju fokus i energiju

Osjećate li se iscrpljeno već sredinom radnog dana? Možda je vrijeme da uvedete kratke, ali…

7 sati prije
  • Vijesti

Zabranjena “Norijada” u Mostaru

Policijska uprava Mostar priopćila je u četvrtak da tradicionalna organizirana šetnja maturanata gradom nije dopuštena…

7 sati prije
  • Nogomet
  • Sport

Španjolci otkrili zašto Real nije produžio ugovor Modriću

Hrvatski kapetan Luka Modrić (39) oprostio se od Real Madrida, a španjolski list Relevo piše…

7 sati prije