Livnjak osvojio europsko zlato

Hrvatski atletičar Filip Mihaljević, rođeni Livnjak, osvojio je zlato u bacanju kugle na Europskom prvenstvu u Münchenu.

Hrvatski rekorder u bacanju kugle natjecanje je otvorio hicem od 20,37 metara, uslijedio je hitac od 21,05 m, a potom je preuzeo vodeću poziciju u trećoj seriji bacivši kuglu 21,27 metara.

U četvrtoj seriji Mihaljević je još popravio taj rezultat hicem od 21,53 metra, a sjajan nastup zaključio je hicem od 21,88 u posljednjoj seriji za potvrdu europskog zlata.

Drugo mjesto osvojio je Armin Sinančević iz Srbije (21,39 m), a treće Čeh Tomaš Stanek (21,26 m).

Prošle godine je hrvatski rekorder osvojio broncu na dvoranskom prvenstvu i postao prvi hrvatski kuglaš s medaljom na tom natjecanju.

Ranije u ponedjeljak je hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro osvojila srebro za jedan od najvećih dana hrvatske atletike ikad na europskim prvenstvima.