Livaković odveo Hrvatsku u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Hrvatska je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Japan u osmini finala Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru.

U samom početku susreta Japan je Hrvatskoj stvarao visok presing. Livaković je u pokušaju ispucavanja pogodio Maedu, a lopta se od njega odbila van terena.

Nakon 10 minuta susreta posjet lopte je, očekivano, bio na strani Hrvatske, nakon čega su Vatreni imali veliku priliku.

Perišić je oduzeo loptu Tomiyasuu i krenuo prema golu. Odlučio se za udarac iskosa, Gonda mu je obranio, a lopta je stigla do Kramarića koji nije uspio uputiti kvalitetan šut prema golu.

Serija ubačaja Hrvatske

U 26. minuti susreta Hrvatska je propustila izvrsnu priliku da dođe u vodstvo.

Gvardiol je fantastično iz zadnje linije dodao Petkoviću, koji se u obećavajućoj situaciji odlučio na asistenciju, a ne na udarac, što naravno nije bila dobra odluka.

Nakon toga uslijedila su po dva ubačaja sa svake strane. Najopasniji je bio Barišićev, koji je Perišić glavom prenio na drugu vratnicu, ali se Kramarić pored tri Japanca nije uspio izboriti za loptu.

Evo kada Hrvatska igra četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Japan je u 44. minuti došao u vodstvo od 1:0, a strijelac je bio Daizen Maeda. Japanci su kratko odigrali korner, a nakon toga je stigao ubačaj koji se od Petkovića nesretno odbio do Maede, koji je s peterca zatresao mrežu. Pregledavao je VAR moguće zaleđe, ali nije ga bilo.

U drugom poluvremenu bilo je jasno kako su Vatreni odlučili ostaviti srce na terenu.

Fantastičan pogodak Perišića

U 56. minuti Perišić je izjednačio na 1:1. Krasan ubačaj Lovrena sa stoperske pozicije, a Perišić je fantastično pogodio loptu glavom, koja je velikom brzinom uletjela u mrežu.

Hrvatska je prijetila tijekom cijelog drugog poluvremena. Modric je uputio sjajan udarac s 20 metara, ali je to obranio Gonda.

Imali su Vatreni još dosta šansi. Perišić je u 77. minuti sjurio prema golu i pucao s 20 metara, a to od bloka odlazi u korner.

Pogledajte koje su ocjene dobili igrači Hrvatske

Do kraja regularnog dijela utakmice rezultat je ostao 1:1, tako da se susret nastavio u produžecima. Tijekom prvih 15 minuta produžetaka, jedino je Perišić imao šut prema golu, ali su Japanci i taj šut blokirali.

Japanci su u 105. minuti došli do najbolje prilike u ovoj utakmici. Mitoma je vukao po lijevoj strani, silovito šutirao prema golu Hrvatske, ali je Livaković obranio njegov udarac.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca

I nakon završenih produžetaka nije odlučen pobjednik susreta između Hrvatske i Japana. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Livaković je obranio prvi penal Minaminu, a nakon toga Vlašić je bio prvi koji je postigao pogodak. Fantastičan Livaković ponovno je obranio penal i to Mitomi.

Brozović je povisio na 2:0, a Asano je Livakovića poslao u kirvu stranu za 2:1. Nakon toga Livaja je promašio, pogodio je vratnicu.

Livaković je obranio i treći penal! Ovog puta Yoshidi, Mario Pašalić pogodio je za četvrtfinale Hrvatske na SP u Katru.