Lipanjske zore 2017.: Širokobriješke nogometašice osvojile turnir u Čapljini

Prvi trofej pobjednika napokon je stigao u naše vitrine. Iako je naša ekipa u izuzetno uzbudljivoj finalnoj utakmici protiv domaćina bila nadmoćan protivnik, do povijesnog trofeja stigli smo nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca”, navedeno je iz ŽNK Široki Brijeg.

Širokobriježanke su lošije od suparnica otvorile utakmicu i nakon samo pet minuta igre imale zaostatak. Gabrijela Dugandžić, nogometašica ŽNK Čapljina matirala je vratarku Širokoga Brijega Petru Ćužić.
Domaće nogometašice udvostručile su vodstvo pogotkom Veronike Terzić iz jedanaesterca.

Ipak, u 21. minuti Branka Bagarić pobjegla je obrani Čapljinki, sjajno naciljala i smanjila na 2:1. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, a gostujuće nogometašice do izjednačenja su stigle pogotkom Slavice Glavote u 57. minuti.

Ista nogometašica asistirala je i za preokret u 71. minuti, kada je Marija Stojanović primila loptu i poslala je u suprotni kut domaćih vrata. Čapljinke su do novoga izjednačenja stigle nakon kontre u 82. minuti. Kontra je rezultirala kornerom, a nakon kornera Veronika Terzić ostaje sama na vrhu šesnaesterca i pogađa vrata Širokobriježanki.

U 90. minuti greda je bila saveznik domaćih igračica nakon sjajnog udarca Branke Bagarić iz slobodnjaka s dvadeset metara, nakon čega je bilo jasno kako će pobjednika odlučiti udarci s bijele točke.

Seriju raspucavanja s bijele točke sjajnom paradom otvorila je gostujuća vratarka Petra Ćužić.  Sjajno su pogađale Branka Bagarić, Josipa Musa, Slavica Glavota i Ana-Marija Hrkać, koja je pogodila odlučujući jedanaesterac za veliko slavlje Širokobriježanki i cijeloga stožera, koji su pobjedu proslavili u zagrljaju pjevajući “Široki šampion”.

A prava erupcija nastala je kada je kapetanica Matea Marušić podignula pehar pobjednika, a mlada Petra Ćužić primila nagradu za najbolju vratarku u ovogodišnjem izdanju međunarodnoga turnira “Lipanjske zore 2017.“.