Liga prvaka: Real u završnici slomio Inter, Liverpool nakon preokreta do pobjede protiv Milana

U srijedu navečer odigrane su utakmice prvog kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D.

Jedan od dva najzanimljivija dvoboja večeri odigran je u Milanu, gdje su snage odmjerili Inter i madridski Real.

Bila je to sjajna utakmica, u kojoj su dugo vremena nedostajali samo pogotci.

A kad je sve izgledalo da neće biti pobjednika, Rodrygo je nakon asistencije Camavinge pogodio za slavlje Kraljevskog kluba.

Luka Modrić odigrao je 80 minuta za Real, a za Inter Marcelo Brozović je odradio cijelu utakmicu, dok je Ivan Perišić zamijenjen u 54. minuti.

U drugom dvoboju ove skupine D, koji je odigran u ranijem terminu, moldavski Sheriff koji je u Play Offu za ulazak u skupinu, izbacio zagrebački Dinamo, slavio je protiv favoriziranog ukrajinskog Shakhtara s 2:0.

Strijelci za Moldavce bili su Traore i Yansane.

Drugi najzanimljivi dvoboj večeri bio je onaj iz skupine B gdje su snage odmjerili višestruki europski prvaci Liverpool i Milan. Bio je to pravi europski klasik u kojemu su ljubitelji nogometa mogli uživati.

Redsi su na kraju slavili nakon preokreta slavili s 3:2. Liverpool je poveo u 9. minuti nakon autogola Tomorija, a pet minuta kasnije Salah je promašio penal za 2:0.

To je u završnici poluvremena kaznio Milan predvođen Antom Rebićem (zamijenjen u 83. minuti). Bivši hrvatski reprezentativac je prvo pogodio za 1:1 u 42. minuti, a potom je praktično učinio sve za drugi gol u 44. minuti, iako je Diaz bio strijelac.

Odmah na otvaranju drugog dijela u 49. minuti Salah se iskupio za promašeni penal i donio je Liverpoolu izjednačenje. Konačnih 3:2. postavio je Henderson u 69. minuti.

U ovoj skupini snage su još odmjerili madridski Atletico i Porto, a u toj utakmici nije bilo golova. Mbemba je u sudačkoj nadoknadi dobio crveni karton kod Portugalaca, a Portu je VAR zbog prekršaja poništio i pogodak Taremija u 81. minuti.

U skupini A Manchester City je u pravoj golijadi slavio protiv RB Leipziga s rezultatom 6:3. Za City su pogađali Ake, Mukiele (ag.), Mahrez, GrealishCancelo i Gabriel Jesus, a hat-trick za Leipzig postigao je Nkunku.

Nijemci su u završnici ostali još s igračem manje, jer je Angelino u 79. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Osim njih sastali su se još Club Brugge i PSG, a rezultat je bio 1:1. Herrera je pogodio za Parižane, a Vanaken za Belgijce.

U prvom dvoboju skupine C, Borussia Dortmud je na gostovanju kod Bešiktaša slavila s 2:1. Strijelci za njemačku momčad bili su Bellingham i Haaland, dok je za Turke pogodio Montero.

Pobjedu u ovoj skupini upisao je i Ajax, i to na gostovanju kod Sportinga u Lisabonu s visokih 1:5. Za nizozemskog prvaka hat-trick postigao je Sebastian Haller,  a još su pogađali Bergius i Timber, dok je za Portugalce pogodio Paulinho.

Liga prvaka: Bayern izdominirao Barcelonu, pobjede Juventusa i Chelsea