Liga Hercegovine: Kočerin i Ružići izborili međusobni polufinalni dvoboj

Kočerin (Široki Brijeg) i Ružići (Grude) pridružili su se u polufinalu 15. izdanja Lige Hercegovine Rodoču 1 (Mostar) i Gracu (Posušje), te tako dokazali kako se ove godine najbolji mali nogomet igra na prostoru ŽZH budući da su tri od četiri momčadi uspjele proći među četiri najbolje ekipe Hercegovine.

Kao i sinoć prepune tribine igrališta OŠ Ivana Mažuranića mogle su vidjeti dvije uzbudljive i dramatične utakmice, piše Posusje.net.

Prvo su na teren izašle ekipe Kočerina i Teskere ( Ljubuški). Kočerin je važio za laganog favorita u ovom srazu a taj epitet su opravdali odmah u prvoj minuti. Nakon kratkih i brzih duplih pasova Kočerinjani su lako izigrali obranu Ljubušaka, a posao dovršava njihov kapetan Mario Mikulić za početno vodstvo. Odmah zatim u samo tri minute Teskera ima dva zicera na drugoj stativi ali bravure na golu Kočerina radi vratar Ante Kvesić. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane ali su mreže mirovale.

Kočerinjani bolje ulaze i u nastavku utakmice. U 22. minuti vodstvo na 2:0 diže Blago Gašpar, a stvar zaključuju u 37. golom Ivana Kvesića za potvrdu polufinala. Bila je ovo izjednačena utakmica u kojoj je Kočerin iskoristio svoje prilike za razliku od Teskere kojoj večeras realizacija nije bila jača strana.

Dramatičnije je bilo u drugoj utakmici večeri između Ružića prvaka Gruda i Krehina Graca prvaka Čitluka.

Ružićanima je ovo bila druga utakmica na turniru jer su već ranije igrali pretkolo protiv Brišnika, ali su imali dan odmora tako da se to nije osjetilo u večerašnjoj utakmici. Na krilima svojih navijača, koji su u velikom broju pohodili u Posušje i svima pokazali kako se bodri svoja momčad tijekom cijelog susreta.

Gradac je došao u vodstvo u 6. minuti preko Mateja Pehara koji s igračem na leđima iz vrlo teške pozicije milimetarski precizno pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol.

Nakon primljenog gola Ružići konstantno vrše pritisak na vrata Čitlučana. Redaju se prilika za prilikom, a izjedančenje dolazi u 17. minuti. Strijelac je Andrija Bracić.

Drugio dio, u kojem je također bilo uzbuđenja pred vratima i jedne i druge ekipe, prošao je bez golova tako da su po treći put na završnici o pobjedniku morali odlučivati kazneni udarci. Sretniji i spretniji bili su Gruđani koji su tako izborili polufinalni susret protiv Kočerina.