Lice utučenog Mancinija nakon pogotka Makedonaca sve govori

Talijanska nogometna reprezentacija doživjela je težak poraz (0:1 u 92. minuti) od reprezentacije Sjeverne Makedonije u polufinalu doigravanja za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Iako su Azzuri potpuno dominirali tijekom čitavog susreta, nisu uspjeli kapitalizirati svoju nadmoć pogotkom, a hrabri Makedonci su to brutalno kaznili u sudačkoj nadoknadi. Njihov junak bio je Aleksandar Trajkovski.

Talijani su tako drugi put za redom ostali bez plasmana na Svjetsko prvenstvo. Nakon što nisu igrali u Rusiji, sada neće ni u Kataru iako su u međuvremenu postali europski prvaci.

Neopisivo sam razočaran. Nemam što reći… Nešto nevjerojatno se dogodilo. Zasluženo smo prvaci Europe, a ovo… Ovo je nesretno i nezasluženo, ali to je realnost. Žao mi je mojih igrača, ovo je za nas pretežak trenutak, rekao je talijanski izbornik Roberto Mancini nakon što je njegova momčad ostala bez Svjetskog prvenstva.

Talijani, aktualni europski prvaci i četverostruki svjetski prvaci, imali su u polufinalu dokvalifikacija više od 30 udaraca i čak 16 kornera, ali nisu uspjeli pogoditi gostujuću mrežu. Makedonci su jedini gol zabili u 92. minuti, i to iz četvrtog udarca prema golu i tek drugog u okvir Donnarumminog gola.

Kamere su snimile zaprepašteno lice Mancinija nakon pogotka Trajkovskog u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon što se smirio, pokušao je bodriti svoje igrače, govoriti im da imaju još tri minute za povratak u utakmicu, ali povratka više nije bilo…

Moja budućnost? Razočarenje je preveliko da bi sada mogao govoriti. Međutim, siguran sam momčad ima veliku budućnost, dodao je Mancini.

Teško je ovo objasniti. Veliko je razočaranje, i danas smo odigrali dobru utakmicu, ali nismo uspjeli postići gol. Od rujna do danas smo radili greške i platili smo za njih. Uništeni smo i slomljeni, velika praznina ostat će u nama, kazao je iskusni branič Giorgio Chiellini.

Imamo puno dobrih mladih igrača i pokušat ćemo otići i osvojiti sljedeći EURO i kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo 2026. Nadamo se da će nas ova praznina potaknuti da ponovno počnemo, ja se još uvijek nadam jer se Mancini pokazao kao sjajan trener i može nam pomoći da ponovno počnemo, dodao je.

Kakva senzacija: Makedonci usred Palerma izbacili Talijane