Lech slavio na Koševu, Sarajevo na izlaznim vratima Europe

Prvak Bosne i Hercegovine, Sarajevo, poražen je u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka i po svemu sudeći oprašta se od Europe već na prvoj prepreci.

Naime, prvak Poljske Lech iz Poznana slavio je s 2:0 i imat će priliku pred svojim navijačima za sedam dana potvrditi prolaz.

Oba gola Poljaci postigli su glavom – u 40. minuti Senedina Oštrakovića svladao je Kasper Haemaelaeinen, a u 62. pogodio je Denis Thomalla.

Sarajevo nije samo izgubilo na svom terenu, nego je potpuno nadigrano, jer ostao je dojam da su Poljaci rutinski slavili na Koševu. Domaći u 90 minuta nisu napravili puno, osim nekoliko poluprilika.

Utakmica je gledalo oko 20.000 navijača, uključujući i oko tisuću gostujućih, no sve je proteklo uz korektno navijanje.