“Lavovima” ni Mamić nije bio od pomoći, Krupa stukla Čelik!

Započela je nova premijerligaška nogometna sezona u Bosni i Hercegovini. U tri uvodna susreta postignuto je pet golova, a najraspoloženiji bili su igrači Krupe s obzirom da su u tri navrata pogađali suparničku mrežu i na kraju posve zasluženo s 3:1 slavili protiv Čelika.

Domaći su poveli već u 5. minuti kada je kapetan Milanović ubacio loptu iz kuta, a Nikola Makitan glavom zabio za 1:0. Elvir Koljić je u 16. minuti glavom pogodio gredu gostujućega gola, no u 21. minuti ipak se ovaj igrač radovao pogotku nakon što se najbolje snašao pred golom Zeničana nakon još jednoga prekida.

Gosti ipak u 23. minuti smanjuju, a gol Krupljana pogađa Anel Dedić, povratnik u redove premijerligaša s Bilinog Polja, jer podsjetimo ovaj igrač je u prošloj sezoni nosio dres albanske Teute.

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u nastavku, pa je Koljić u 54. minuti s metra i pol promašio gol, zatim Šišić u 69. minuti za Čelik pogađa gredu, a dvije minute nakon toga Koljić svojim drugim zgoditkom postavlja konačnih 3:1.

Željezničar je poslije uspješno odrađene europske zadaće i eliminacije Trans Narve bio uspješan i na prvenstvenom gostovanju u Gabeli svladavši domaćega GOŠK-a 1:0. Taj jedini gol postigao je Asim Zec u 75. minuti nakon asistencije Ivana Čurjuića, a domaćim “Lavovima” nije pomogla ni podrška s tribina od strane poznatoga klupskoga prijatelja Zdravka Mamića.

Treći susret odigrali su Mladost i Zvijezda 09, međutim u tom dvoboju nisu viđeni golovi, a najzaslužniji zbog toga je sjajni vratar Erić koji je u više navrata sjajnim intervencijama spašavao svoju momčad, te će ga posebno pamtiti domaći napadač Abid Mujagić.

Rezultati 1. kola:

GOŠK – Željezničar 0:1, Krupa – Čelik 3:1, Mladost – Zvijezda 09 0:0. Još igraju: Sloboda – Zrinjski (20.00), Radnik – Sarajevo (nedjelja, 17.30), Široki Brijeg – Tuzla City (20.30).