“Lavovi” iz Gabele se vraćaju u Premijerligu BiH – pomoć stigla i od Veleža

GOŠK je u Gabeli s visokih 4:0 u današnjem susretu 28. Kola Prve lige FBiH nadigrao momčad Budućnosti iz Banovića, te dva kola prije završetka natjecanja povećao prednost pred drugoplasiranom Bosnom iz Visokog na ogromna 3 boda. Kažemo ogromna iz razloga što GOŠK ima bolji međusobni skor od najbližeg pratitelja, pa bi u slučaju istog broja bodova dvaju klubova na kraju sezone bio bolje plasiran. Dakle, “Lavovi” do kraja mogu jednu utakmicu i izgubiti, ali bi pobjedom u drugoj bez obzira na rezultate svog glavnog konkurenta bili prvaci.

Banovićani su dugo odolijevali domaćinu u današnjem susretu, odnosno sve do 71. minute kada je Mirsad Ramić postigao taj vodeći gol. Isti igrač pet minuta kasnije po drugi put trese suparničku mrežu, dok priču dovršavaju Miljenko Bošnjak u 85., odnosno Josip ereiz u 90. minuti.

Mostarski “Rođeni” su na gostovanju u Visokom poveli u 40. minuti kada je spektakularan gol zabio Brazilac garcia Panensso, a sve što je domaćin uspio u nastavku susreta napraviti bio je izjednačujući zgoditak Čabaravdića iz kaznenog udarca.

Trećeplasirana Sloga je u Siminom Hanu s 3:1 svladala Bratstvo, a domaćin je već nakon uvodnih 25 minuta imao visokih 3:0 golovima Igora Radovanovića, Musića, te Mirela Ibrahimovića, a sve što su gosti učinili nakon toga bio je počasni gol Kadića u 40. minuti.

Zvijezda je na svojoj Banja Ilidži istim rezultatom dobila Orašje, a golove su zabijali Glišić, Cvijanović i Đurčević za domaće “Zmajeve”, dok je Đukić zabio autogol i time ublažio poraz “Labudova”.

Čapljinci su preokretom u drugom poluvremenu susreta s Goraždem stigli do iznimno važne 2:1 pobjede i na korak su do ostanka u prvoligaškom društvu, a isto tako važne bodove “prigrlilo” je i Jedinstvo trijumfom 1:0 protiv izravnog konkurenta Radničkog iz Lukavca.

Bosna Sema je u derbiju začelja deklasirala Novotravničane sa 7:0, a čak četiri pogotka zabio je raspoloženi Nihad Mujić. Nedim Oglečevac je dodao dva, a Murga jedan zgoditak. Travnik je na svojoj Piroti vodio 1:0 nakon prvog poluvremena i bio znatno bolji suparnik od Rudara, ali su u nastavku Kakanjci proigrali i kreiravši preokret stigli do slavlja od 2:1.

Rezultati 28. Kola

Bosna (V.) – Velež 1:1, GOŠK – Budućnost 4:0, Čapljina – Goražde 2:1, Travnik – Rudar 1:2, Bosna Sema – Novi Travnik 7:0, Jedinstvo – Radnički 1:0, Sloga – Bratstvo 3:1, Zvijezda – Orašje 3:1.