Lana Pudar postavila novi državni rekord

Mostarska plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u finalu FINA Svjetskog kupa u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je utrku završila s vremenom 2:08.21, što znači da je za nešto više od dvije sekunde popravila svoje vrijeme u odnosu na polufinale.

Ovim uspjehom Pudar je postavila i novi državni rekord čime je za više od sekundu popravila nastup iz finalne utrke na Europskom prvenstvu za juniore kada je ostvarila vrijeme 2:09.59.

Treba reći i to da je Mostarka ujedno bila najmlađa finalistkinja budući da je većina preostalih plivačica daleko iskusnija i starije od nje.

Pobjedu je na kraju ostvarila 32-godišnja plivačica iz Mađarske Zsuzsanna Jakabos s vremenom 2:05.88, dok je na drugom mjestu završila Ruskinja Anastasiia Markova s vremenom 2:05.97.

Treće mjesto osvojila je Švicarka Maria Ugolkova (32) s vremenom 2:07.46.