Kup BiH: Tuzla izbacila Željezničar nakon penala, Klis priredio senzaciju

Nogometaši Klisa i Tuzla Cityja prvi su polufinalisti Kupa Bosne i Hercegovine.

Federalni drugoligaš (trećeplarisani u Skupini Jug) Klis iz Buturović Polja priredio je pravu senzaciju plasiravši se u polufinale, a iskoristivši i povoljan ždrijeb u Kupu kakav je do sada imao.

Oni su u četvrtfinalu na svom travnjaku izbacili nekadašnjeg premijerligaša, a sada drugoplasiranu momčad 1. lige Republike Srpske momčad Zvijezde 09. Klis je bio bolji s rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Mirza Pirija, a prema medijskim izvješćima bio je to pravi eurogol.

U drugoj današnjoj utakmici u programu u 14 sati viđena je prava drama. Na Tušnju su nakon prvenstvene utakmice ponovno snage odmjerili Tuzla City i Željezničar.

Tuzla je nakon prave drame i lutrije jedanaesteraca izborila polufinale.

Federalni drugoligaš iz Buturović Polja je senzacionalno u polufinalu Kupa BiH

Tuzlaci su poveli golom Gorana Brkića u 50. minuti, a asitirao mu je Petar Mišić.

Samo 11 minuta kasnije, nakon što je u šesnaestercu domaćih srušen Siniša Stevanović, dosuđen je jedanaesterac za Željezničar, a siguran realizator s bijele točke bio je Samir Bekrić.

Do kraja regularnog dijela viđeno je dosta odličnih prilika s obje strane, a Željezničar najviše može žaliti za vratnicom Mujezinovića pred sami kraj susret. Ipak, rezultat je ostato 1:1 i pristupilo se izvođenju udaraca s bijele točke.

Tuzlaci su bili sigurniji i izborili su zasluženo polufinale Kupa, a kriza Željezničara se i dalje nastavlja. Plavi s Grbavice u posljednje tri utakmice ne znaju za pobjedu, a postigli su samo jedan gol.

Što se tiče jedanaesteraca, za Tuzlu su pogađali Lučić, Rustemović i Ubiparip, a Morris je promašio. S druge strane za Željezničar su pogađali Ikić i Lendrić, a promašili su Šilić (vratnica), a Muminović je obranio udarce Vrhovca i Miličevića.

Danas su na programu još dvije utakmice četvrtfinala Kupa BiH. Široki Brijeg od 16 sati na Pecari dočekuje Borac, a od 19:30 Sarajevo na Koševu dočekuje Zrinjski.