Krstanović isključen protiv Cibalie, Lokomotiva s desetoricom do boda

U dvoboju 27. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Cibalia i Lokomotiva odigrali su 1:1, a gosti iz Zagreba do boda su stigli u samoj završnici utakmice.

Cibalia je povela u 18. minuti nakon što je s pola metra loptu u mrežu ugurao Ante Kordić nakon dodavanja Luke Muženjaka.

U 58. minuti drugi žuti karton zbog simuliranja je dobio bivši napadač Širokoga Brijega, korpulentni Ivan Krstanović, ali unatoč igraču manje gosti su bili opasniji i propustili su nekoliko odličnih prilika za izjednačenje, javlja Hina.

Hrabra igra Lokomotivi se isplatila u 90. minuti kada je visoki Denis Kolinger dočekao loptu u šesnaestercu i pogodio za konačnih 1:1.

Cibalia sada ima 21 bod i začelje je opet prepustila Rudešu (20), dok je Lokomotiva sedma s 28 bodova.

Pred 800 gledatelja na stadionu Cibalije sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

U drugom susretu današnjega programa Osijek je s uvjerljivih 3:0 svladao Slaven Belupa. Vodeći gol na isteku prvih 45 minuta zabio je Ukrajinac Dmytro Lyopa, potom je u 71. minuti zgoditkom iz kaznenoga udarca prednost udvostručio bivši napadač Širokoga Brijega Mirko Marić, a konačnih 3:0 kojih pet minuta prije kraja autogolom postavio Širokobriježanin Božo Musa.