Krka u Sarajevu nanijela prvi poraz Širokom u pripremama za novu sezonu

Košarkaši Širokog i Krke svojom utakmicom otvorili su turnir u čast legende bh. košarke Sabita Hadžića, a uspješnija je bila momčad Krke koja je slavila pobjedu rezultatom 86:75.

Široki je bolje otvorio utakmicu i s dvije vezane trice Filipovića poveo sa 6:0. Da bi Krka u nastavku konsolidirala svoje redove i povela 19:15. Ipak, bh. prvak je krajem prve četvrtine ponovo ”dodao gas” i zahvaljujući košu Kraljevića na stanku otišao s minimalnim vodstvom 23:22.

Bh. prvak je drugu četvrtinu otvorio tricom Kraljevića nakon čega je uslijedila serija Slovenaca od 10:0, pa je trener Širokobriježana Krunoslav Krajnović zatražio minutu odmora nakon koje je Zubac sjajnim zakucavanjem prekinuo seriju slovenskog sastava.

Krka je do prve dvoznamenkaste prednosti stigla u 14. minuti utakmice kad je bilo 38:28 nakon čega su Širokobriježani serijom 12:2 došli do izjednačenja 40:40. Ipak, Krka je zaigrala bolje u finišu prvog dijela, te napravila seriju 9:0 i na poluvrijeme otišla s devet poena prednosti, bilo je 49:40.

Dobru igru iz druge Slovenci su nastavili i u trećoj četvrtini. Sve to su okrunili prednošću od sedam poena u tom razdoblju (22:15), za plus 16 nakon 30 minuta igre. Rezultat je glasio 71:55 u korist Krke na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice.

Prednost koju su ostvarili u dotadašnjem tijeku utakmice Slovenci su znalački zadržali do samog kraja utakmice te slavili pobjedu rezultatom 86:75, javlja Sport1.ba.

Cosey je bio sjajan u ovoj utakmici i na kraju je ubacio 25 poena. Lawal je ubacio 15, a Lapornik 11 poena. Najefikasniji u Širokom je bio Kraljević s 16 poena. Filipović je zabilježio 11, a D. Drežnjak 10 koševa.