Kovač nakon debakla protiv bivšeg kluba: “Kako ću nakon ovoga znati kakva je moja budućnost?”

Bayern je doživio debakl na gostovanju kod Eintrachta. Momčad Nike Kovača s igračem manje izgubila je 5:1 i tako pala na četvrtu poziciju Bundeslige.

Moja budućnost? Ne znam, vi znate bolje. Kako bih trebao išta znati nakon ove utakmice? Nije bitno kako se osjećam, odlučit će oni koji su za to zaduženi. Ne moram sve podijeliti s vama. Što želite čuti od mene? Krenuli smo u utakmicu dobro i onda nam je igrač dobio crveni karton. Utakmica je potom krenula u smjeru u kojem nikako nismo htjeli da ode. Ne možeš izgubiti 5:1 ovdje, ni s 10 igrača, smtara hrvatski trener te dodaje:

Radili smo puno pogrešaka. Kad izgubimo loptu u protivničkoj polovici, moramo se brzo regrupirati i osvojiti loptu što prije. To su greške koje protivnik lagano kazni odmah. Nije lagano igrati s igračem manje 80 minuta u Frankfurtu. Nismo bili na očekivanoj razini. Sigurno da nismo igrali dobro u drugom poluvremenu. Crveni karton bio je odlučujući faktor u ovoj utakmici, ali ni mi nismo odigrali kako treba, rekao je Kovač.

Poručio je kako zna kako ovaj posao funckionira.

Nisam naivan. Nisam odustao prije, neću odustati ni sada. Morate se držati onoga u što vjerujete, zaključio je razočarani hrvatski trener.

Razočaran je bio i vratar Manuel Neuer.

Mislim da nije bilo lako igrati s igračem manje već nakon 10 minuta, ali nismo smjeli primiti pet komada. Kod nekih nismo imali sreće, ali nema opravdanja za ovakav poraz. Nije ovo veliko čudo što se danas dogodilo. Nismo igrali protiv Estonije nego protiv Eintrachta iz Frankfurta. Teški dani su pred nama, rekao je Neuer.