Košarkaši Širokog upisali fantastičnu pobjedu na gostovanju kod Gradine

HKK Široki veličanstveno je slavio nad ekipom Gradine rezultatom 63:119 u okviru 21. kola Košarkaškog prvenstva BiH.

Iako se očekivalo kako će ovo biti teško gostovanje Širokobriježanima, nakon velikog poraza na domaćem parketu od momčadi OKK Spars u prošlom kolu, Široki je u ovu utakmicu ušao odlično i u kratkom razdoblju napravio seriju od 8:0.

Furiozno otvaranje utakmice donijelo je gostima lijepu prednost koju su oni uspješno održavali tijekom cijele prve četvrtine koja je završila rezultatom 19:29.

Momčad Širokog je i u drugoj četvrtini prikazala bolju košarku od domaćina i prednost je zaslužbeno rasla. Borbenost i želja u igri donijeli su momčadi Danijela Jusupa vodstvo od 21 razlike na poluvremenu (37:58).

Široki je i u drugom poluvremenu nastavio dominaciju i prednost je samo rasla. Najefikasniji kod Širokog bio je Goran Filipović s 29 poena, dok se kod odomaćih istaknuo Miodrag Tanasilović s 24.

HKK Široki u subotu (16. ožujka) dočekuje Zrinjski u 18 sati u okviru 22. kola Košarkaškog prvenstva BiH.