Košarkaši Širokog slavili na gostovanju kod Bratunca

HKK Široki pobijedio je u 17. kolu Lige 12 na gostovanju kod Bratunca rezultatom 69:75 u susretu igranom u nedjelju.

Širokobriježani su u ovom susretu igrali bez ozlijeđenih Gorana Filipovića, Filipa Kraljevića i Josipa Naletilića.

Igrači Hrvoja Vlašića dobro su otvorili utakmicu i poveli su 0:5, ali domaćini su brzo pokušali iskoristiti nedostatak iskusnijih igrača kod Širokog i prednost prebacuju na svoju stranu. Široki se brzo vraća i pojačava tempo ne dopuštajući Bratuncu ozbiljniju razliku. Uz Darija Drežnjaka i njegovih 8 poena prva četvrtina odlazi u korist gostiju 12:18.

Bratunac na otvaranju druge četvtine radi seriju 8:0 i dolazi do izjednačenja 20:20, ali Široki pogađa zaredom dvije trice i vraća prednost. Prvi put do dvoznamenkaste prednosti gosti dolaze preko Matea Drežnjaka 3 i pol minute prije kraja prvoga poluvremena (24:34). Bratunac je opasno zaprijetio i došao na -3 (31:34), ali Široki je na kraju na odmor otišao s prednošću 33:40.

Domaćini u nastavak susreta ulaze agresivno i brzo stižu prednost Širokog 47:47, a tri minute prije kraja četvrtine Bratunac dolazi u vodstvo 50:49. U posljednji period igre ipak je Široki ušao s pola koša prednosti (55:56).

U posljednjih deset minuta vladala je prava borba na terenu. Momčadi su se stalno smjenjivale u vodstvu, a odličnom igrom Karačića Široki je prelomio susret i otišao na 10 poena prednosti. Pobjeda je na kraju pripala gostujućoj ekipi.

Najefikasniji u Širokom bio je D. Drežnjak s 23 poena, a po 14 dodali su Ivan Karačić i M. Drežnjak. Kod domaćih najviše je ubacio centar Mladen Pantić 25.

Sljedeću utakmicu Široki igra protiv MZT Skopje u četvrtak u 18 sati na Pecari.