Košarkaši Širokog odnijeli uvjerljivu pobjedu protiv Kaknja

Košarkaši Širokog su na svom parketu ubilježili šestu pobjedu u Prvenstvu BiH. Izabranici Damira Vujanovića bili su bolji od Kaknja s rezultatom 88:65.

Već od samog početka utakmice, vidjelo se da bi ovo mogla biti vrlo lagana pobjeda za Širokobriježane, iako je Kakanj treća momčad lige.

Kakanjci su u prvoj četvrtini ostali na samo osam poena, dok je napadački raspoloženi domaćin ubacio 21 koš.

Druga četvrtina je donijela dodatno povećanje prednosti Širokobriježana, iako su se u ovoj dionici gosti iz Kaknja malo trgnuli. Široki je dobiva sa 24:17, te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 45:25, odnosno s velikih plus 20 za Široki.

I treća četvrtina je protekla pod dominacijom Širokog, u kojoj su Drežnjak, Zubac i društvo otišli na čak 35 koševa razlike. Rezultat na kraju ove dionice je glasio 71:36 za domaće.

Posljednja četvrtina u kojoj je trener domaćih Vujanović pružio priliku igračima koji manji igraju, je jedina koju su dobili Kakanjci sa 17:19, a može se reći da su tijekom utakmice svi igrači dobro iskoristili svoje minute.

Na kraju je utakmica završena s prednošću od 33 koša razlike za Široki, ili točnije rezultatom 88:55.

Kod Širokog najefikasniji su bili Dario Drežnjak s 19, Jure Zubac sa 17 te Lovro Buljević s 11 koševa. Kod gostiju najbolji dojam su ostavili Jackon Dubinski sa 16 koševa, Aldin Mulfizović s 15 te Aldin Dželmo s 13 koševa.