Korak od ABA 2 lige: Široki uvjerljiv protiv Budućnosti

Košarkaši Širokog pobijedili su Budućnost iz Bijeljine 75:63 (14:14, 28:18, 24:15, 9:16) u trećoj utakmici serije za treće mjesto Košarkaškog prvenstva BiH igranoj u nedjelju navečer na Pecari.

Široki je poveo 2:1 u seriji koja se igra na tri pobjede, a osvajač trećeg mjesta izborit će plasman u regionalnu ABA 2 ligu.

Sljedeća utakmica utakmica se u srijedu u Bijeljini. U slučaju poraza Širokog, odlučujuća peta utakmica igrat će se u subotu na Pecari. Satnice će biti poznate naknadno.

Gosti su se dobro držali na Pecari te su imali blago vodstvo dok je prva četvrtina završila 14:14. U drugu dionicu ušlo se u istom ritmu, da bi favorizirani Široki ipak do poluvremena ostvario osjetniju razliku te na odmor otišao s +10.

U trećoj četvrtini Široki je nastavio u istom ritmu te je u zadnju četvrtinu ušao s velikih 19 koševa prednosti.

Trener Ivan Velić u posljednjih deset minuta dosta je rotirao momčad davši priliku igračima s manjom minutažom što su iskoristili gosti te na kraju ublažili poraz (75:63).

Najbolji u redovima Širokog bili su Filip Kraljević sa 18 i Duje Brala s 15 koševa. Dominik Vujanović pridodao je 12, a Mislav Brzoja 10 koševa.

Kod gostiju iz Bijeljine Vojin Ilić postigao je 13, a Branislav Đekić 12 koševa.

Nakon utakmice održano je izvlačenje velike nagradne igre u kojoj su najsretniji navijači koji su kupovali ulaznice u proteklim utakmicama osvojili tri putovanja, PlayStation 5, mobitel i mnoge druge poklon pakete.