Kiks Nike Kovača na debiju: Stoperi ga spasili poraza

Francuski prvoligaš Monaco je u nedjelju u prvoj službenoj utakmici francuskog prvenstva pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača izvukao bod odigravši 2:2 kod kuće s Reimsom.

Monaco, koji je promijenio pet trenera u zadnje dvije godine, gubio je 0:2 poslije samo 21 minute igre nakon što su golove za Reims zabili Boulaye Dia (5) i El Bilal Toure (21).

Međutim, Kovačev poraz u debiju spriječili su centralni braniči: Axel Disasi je na poluvremenu smanjio zaostatak, a Benoit Badiashile je u 55. minuti izjednačio za Monaco.

U sudačkoj nadoknadi imao je Monaco dvije velike prilike za totalni preokret, ali nisu uspjeli poentirati i Reims je odnio bod iz Kneževine, piše Gol.hr.

U Ligue 1 nije bilo nogometnih utakmica pet mjeseci nakon što je sezona 2019./2020. prekinuta zbog pandemije koronavirusa.