Kauboji nisu uspjeli: U pravoj drami Španjolci obranili naslov europskog prvaka

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u finalu europskog prvenstva od Španjolske s rezultatom 22:20.

Kauboji su odlično otvorili utakmicu, prvi su imali vodstvo i održavali ga u prvoj polovici prvog poluvremena.

U jednom trenutku  ta prednost se popela na plus tri (10:7) i izgledalo je sve idealno u tom trenutku za Hrvatsku. Marino Marić bio je neriješiva enigma za Španjolce na crti, a prolazili su šutevi izvana.

Ali onda dolazi velika crna rupa gdje Červarovi izabranici nisu postigli pogodak punih 11 minuta.

Iako su obje momčadi imale dosta tehničkih pogrešaka, ključno je bilo je što se razbranio španjolski a ujedno i najbolji vratar prvenstva Perez de Vargas. Hrvatska se dosta mučila u napadu i kad bi se stvorila čista prilika, pojavio bi se de Vargas i Španjolci su u posljednje dvije minute prvi put poveli.

Mandić je nakon dugo vremena zabio gol za Hrvatsku iz kontre za 11:11, ali brzo je uzvratio Entrerioss i na poluvrijeme se otišlo s jednim golom prednosti za Španjolce.

Drugo poluvrijeme počelo je puno bolje za Furiju. Hrvatska se nastavila mučiti u napadu, a Španjolci su nakon samo šest minuta nastavka došli na plus četiri (16:12).

Ipak Hrvatska se nije predala nakon toga. Červar je pozvao time-out i očitao pravu bukvicu svojim izabranicima. Nakon toga Kauboji odrađuju pravi rudarski težak posao u obrani i napadu i stižu veliku prednost Španjolaca.

To je probudilo hrvatske navijače koji su imali apsolutnu nadmoć na tribinama.

Bika je to do kraja teška borba gol za gol, a Hrvatska u 54. minuti ponovno preuzima vodstvo pogotkom Luke Stepančića kojega se tolik odugo čekali.

Domagoju Duvnjaku je nedostajao još jedan ili dva igrača koji bi povukli Hrvatsku do zlata

Ali preostalih šest minuta bila je to prava drama.

Na kraju je presudio jedan sedmerac dvije minute prije kraja za vodstvo Španjolaca, te tehnička pogreška Igora Karačića u napadu nakon čega su hrvatski protivnici otišli i na 2 razlike (22:20) što je bilo nedostižno za Kauboje.

Španjolci su tako obranili naslov europskog prvaka, ipak hrvatski rukometaši unatoč svemu ne trebaju biti razočarani jer vratili su Hrvatsku reprezentaciju u sami vrh europskog rukometa i nakon dugo vremena medalja je tu i nakon dugo vremena srebrenog je sjaja.