Kauboji nakon velike borbe izgubili od domaćina SP-a

Hrvatska je izgubila od Njemačke u drugoj utakmici druge faze Svjetskoga rukometnog prvenstva rezultatom 21:22 i tako se oprostila od polufinala.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dosta ujednačenom ritmu. Nijemci su od samoga početka igrali jako grubo i jasno su dali Kuabojima do znanja što ih čeka u ovom susretu, no ni Hrvati nisu ostali dužni. Bila je to prava borba na terenu, čvrsta i rezultatski tijesna utakmica. Igralo se pogodak za pogodak, a Hrvatska opet nije uspijevala realizirati neke zicere.

Na agresivnu obranu domaćina, Kauboji su kao i u utakmici s Brazilom, u napadu nerijetko bili statični i bezidejni, ali mora se reći kako ni Nijemcima nije bilo ništa lakše – teško se dolazilo do pogodaka s obje strane. Borbenosti nije nedostajalo što je pokazao i izjednačeni rezultat na poluvremenu 11:11.

Drugo poluvrijeme Šego je otvorio sjajnim obranama, ali Hrvatska pasivnost u napadu se nastavila. Kauboji su puno pokušavali kroz sredinu gdje je Njemačka najjača. Červarovi izabranici tako su gubili snagu, primali dosta udaraca na crti, a efikasnost je izostajala.

Kroz cijelo drugo poluvrijeme vodstvo od pogodak-dva držali su domaćini, a 15 minuta prije kraja došli su na plus tri. Štrlek i Šipići Šego na vratima, vodili su Hrvatsku u drugom poluvremenu. Hrvatska je napravila seriju od 4:0 i došla do vodstva od 19:18 pet i pol minuta prije kraja.

Dvije minute prije kraja Njemačka se vratila i došla do vodstva od 20:21. No, onda su suci donijeli diskutabilnu odluku o prekršaju Karačića pa je napad, kao i pobjeda pripala domaćinu.

Hrvatska u srijedu igra protiv Francuske od 18 sati.