Kauboji krenuli s pobjedom: Hrvatska u drugom poluvremenu slomila otpor Crnogoraca

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivom pobjedom otvorila je Europsko prvenstvo. U prvom kolu stradali su Crnogorci uz rezultat 27:21.

Utakmica u Grazu bila je vrlo izjednačena i uzbudljiva sve do sredine drugog poluvremena kada su Kauboji konačno slomili otpor Crnogoraca.

Prvo poluvrijeme donijelo je niz preokreta. Momčadi su su se u mini serijama od dva i više golova smijenjivale u vodstvu. A poluvrijeme se zavšilo uz prednost Crnogoraca 12:13.

Na početkog  drugog poluvremena Hrvatska je napravila seriju 5:1 te preokrenula rezultat u svoju korist. Nakon gola marina Marića u 46. minuti bilo je 21:16 što je na kraju bila i nedostižna prednost.

Preostale minute bile su samo rutinsko odrađivanje posla za izabranike Line Červara. Konačan rezultat meča glasio je  plus šest za Hrvatsku (27:21).

Kod Kauboja najefikasniji sa šest golova bio je Ćindrić sa šest golova, po četiri su dodali Marić i Horvat. Kod Crnogoraca šest pogodaka je zabio Grbović.

Šego na jednoj strani skinuo šest obrana, a Šimić kod Crnogoraca na drugoj sedam obrana.

HRVATSKA: Šego, Stepančić, Cindrić, Duvnjak, Mandić, Musa, Horvat,  Ašanin, Ravnić, Matanović, Šipić, Marić, Šarac, Mamić, Hrstić, Karačić

CRNA GORA: Simić, Lipovina, Ševaljević, S. Vujović, Lasica, Grbović, Bakić, Mijušković, Vujović, Radović, Božović, Anđelić, Čavor, B. Vujović, Lazović, Kankaraš

Otvaranje skupine: Srbi poraženi na startu Eura od Bjelorusije