Karačićevi ‘Zmajevi’ slavili protiv reprezentacije SAD-a

Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine svladala je u utorak u prijateljskom susretu u Međugorju U-18 reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1.

Gosti su poveli golom Mukwelle Akalea iz jedanaesterca, ali je sedam minuta poslije Andrej Modić, nakon slobodnog udarca, donio izjednačenje.

U drugom poluvremenu izabranici Tonija Karačića postigli su još dva pogotka preko Amera Gojaka u 57. minuti i Kerima Memija u 63 minuti.

”Zadovoljan sam kako smo igrali danas. Ozbiljno smo pristupili ovom susretu i na kraju pobijedili. Mislim da smo bolja reprezentacija. Očekujem pobjedu i u sljedećoj utakmici” rekao je kapetan U-19 reprezentacije BiH Andrej Modić nakon utakmice.

Strijelac trećeg pogotka Kerim Memija kazao je da je reprezentacija SAD-a kvalitetna, ali da je bh. reprezentacija bolja što pokazuje i konačan rezultat.

”Sada kada smo bolje upoznali protivnika očekujem da drugu utakmicu odigramo još bolje,” izjavio je Memija.

Bh. reprezentacija odigrat će još jedan susret sa SAD-om, 30. travnja na stadionu Bare u Čitluku, priopćio je Nogometni savez BiH.

BiH: Karačić, Memija, Čivić, Hairlahović, Mihojević, Oršolić, Burović, Gojak, Beganović, Modić, Kuzmanović. Igrali su još: Anđušić, Halilović, Lončar, Suljić, Hadžiahmetović, Redžić, Hajrić, Čolak, Menalo. Selektor: Toni Karačić.

SAD: Klinsman, Akale, Lindley, Mansaray, Lennon, Pineda, Yueill, Duncan, Swanson, Palaez, Redding. Igrali su još: Glad, Sabbi, Borges, Williamson, Lucatero. Izbornik: Javier Perez.