Karačić: Spretno smo došli do tri boda; Jakirović: Ne pamtim kad smo ovoliko prigoda stvorili

Nogometaši Širokog Brijega upisali su vrlo važnu pobjedu (1:0) u hercegovačkom derbiju protiv velikog rivala mostarskog Zrinjskog, koji im je i izravan konkurent u borbi za Europu.

Za domaće je u 57. minuti uz dosta sreće pogodio Mato Stanić, a to se pokazao kao trenutak odluke u ovom susretu.

Po završetku utakmice održana je konferencija za medije u Press centru na stadiona Pecara, a novinarima su se obratili treneri Toni Karačić i Sergej Jakirović.

Zadovoljniji je dakako mogao biti trener domaćih Toni Karačić.

Prvo želim čestitati svojoj momčadi na tri boda, koja su jako bitna za nas da uhvatimo priključak za momčadima u vrhu. Teška utakmica, a prvo poluvrijeme je u cijelosti pripalo Zrinjskom, koji je jako kvalitetno kroz posjed stvarao pritisak na našu zadnju liniju i sigurno da nismo bili pravi kako u organizaciji igre, tako i defanzivno kad je lopta bila kod njih. U drugom poluvremenu mislim da smo odigrali kvalitetnije, posebno na otvaranju. Dolazi smo kroz kvalitetnu organizaciju napada do njihovih 16 metara, imali i neke dobre situacije i na kraju postigli pogodak. Nakon toga se igralo dosta tvrdo, s tenzijama, ali one su bile po meni pozitivne, nije bilo ništa negativno. Došli smo dosta spretno do ta tri boda koja su nam izuzetno važna. Zrinjskom i kolegi Jakiroviću želim puno sreće u nastavku prvenstva, kazao je trener Širokobriježana Toni Karačić.

Trener Širokog imao je više razloga za zadovljstvo

Trener Mostaraca smatra kako je njegova momčad odigrala dosta dobru utakmicu.

Mislim da smo vidjeli zanimljivu utakmicu koja je opravdala epitet hercegovačkog derbija i sve što pripada takvoj jednoj utakmici. Bilo je puno dinamike, žustrine u dvobojima i moram reći dosta tenzija. Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, ne pamtim od kad sam ja trener da smo stvorili ovoliko prigoda na jednoj utakmici, gdje smo baš došli u poziciju u šesnaesterac da samo treba zadnji pas točan. Nažalost imali smo jedno lošije razdoblje na početku drugog poluvremena, tri dobra napada Širokog prije gola, a pošto se nogomet igra za golove ja moram čestitati Širokom na pobjedi, rekao je Jakirović.

On se na novinarsko pitanje osvrnuo na daljnje ambcije Mostaraca, s obzirom da je sada borba za naslov prvaka praktično izgubljena, pa Zrinjskom preostaje borba za Europu koja bi mogla biti jako neizvjesna, jer Široki se približio, a iz prikrajka vreba i Tuzla City.

Sve je i dalje jako blizu kao što je bilo i prije, naš prioritet je uvijek borba za Europu, a bilo se otvorilo u jednom razdoblju i da napadnemo prvo mjesto, ali nismo uspjeli smanjiti taj zaostatak za vodećima i s ovim današnjim porazom se to sve dodatno komplicira. Ali kao što sam rekao i na početku kad sam došao, sve će biti otvoreno do zadnjeg kola jer u ovoj ligi svatko svakoga može pobijediti. Moramo se okrenuti novoj utakmici, a znamo što nas sve očekuje protiv Veleža, zaključio je Jakirović.

U idućem kolu Široki Brijeg ide u goste Željezničaru, a Zrinjski čeka gradski derbi protiv Veleža na stadionu Pod Bijelim Brijegom.