Karačić: Pobjeda za mirniji odlazak na stanku; Stojnić: Cijenim Široki, a ovo je trenutno kapacitet Krupe

Nogometaši Širokog Brijega zadovoljni odlaze na reprezentativnu stanku. Uvezali su tri pobjede (Mladost, GOŠK i Krupa), a posebno je bila važna ova posljednja protiv Krupe (1:0).

Nakon ove utakmice 10. kola Premijer lige, u press salonu stadiona Pecara na konferenciji za medije obratili su se treneri NK Široki Brijeg Toni Karačić i FK Krupa Velimir Stojnić.

Čestitam momcima na potpuno zasluženoj pobjedi u jako bitnoj utakmici. Poznajem kolegu Stojnića, jako mi je drago što se vratio u Premijer ligu, mislim da je riječ o jako kvalitetnom čovjeku i treneru i zaželit ću mu puno sreće u nastavku prvenstva. U prvom smo poluvremenu bili jako kvalitetni, slijedili plan igre iz pripreme utakmice, rano zabili pogodak, pogodili dvije vratnice i kreirali cijeli niz izglednih prilika za pogodak. Utakmicu smo već tada trebali riješiti i mirnije dočekati kraj, poglavito jer se igralo po teškom terenu, a igrači su se trošili više nego što su trebali.

Međutim, s druge smo strane imali raspoloženog protivnika, sposobnog napraviti obrat i zamalo su kaznili naše promašaje. Istina, iako je protivnik prijetio u nastavku, opet smo mi bili ti koji smo stvarali bolje prilike, posebice bih izdvojio zicer priliku Marka Pervana. Srećom, uspjeli smo zaustaviti napade protivnika i doći do važne pobjede za mirniji odlazak na novu reprezentativnu stanku. Sada nam slijedi kraći odmor, a onda se nastavljamo pripremati za cijeli niz kvalitetnih utakmica koje slijede. Vjerujem da smo sposobni potući se sa svakim u ligi pa ići ćemo iz utakmice u utakmicu protiv protivnika koji slijede, a prvo je svakako Sarajevo, a onda ćemo razmišljati i ostalima, kazao je trener domaćih Toni Karačić.

Toni Karačić

Trener gostiju je prvo čestitao Širokom na pobjedi te fer i korektnoj igri.

Krupa se našla u jednoj situaciji gdje je ovaj ciklus od tri utakmice (Željezničar, Zrinjski i Široki) bio jako težak za nas. Sve tri utakmice različite, a svaki protivnik težak za sebe, a za svaku od te tri utakmice morali smo praviti posebnu pripremu jer smo imali mali broj igrača na raspolaganju, a s različitom razinom tjelesne spreme. Uspjeli smo prvo pobijediti Želju što nam je dalo krila. Kući protiv Zrinjskom, jedan splet nes(p)retnih okolnosti je utjecao da se ta utakmica lako izgubi. I onda utakmica sa Širokom, koji je, to se svi moramo složiti, u prvom dijelu prvenstva igrao možda i najljepši nogomet u ligi. Poznajem ovu momčad i trenera Karačića i cijenim sve što oni rade.

Velimir Stojnić

Međutim, mi smo ušli u ovu utakmicu s jednim planom i morali smo ga mijenjati poslije primljenog gola, kojeg smo primili zbog lošeg postavljanja našeg igrača. Tada je Široki imao još nekoliko izrazitih prigoda za riješiti utakmicu, a mi smo u drugom poluvremnu promijenili način igre zbog zaostatka i htjeli smo sve učiniti da napravimo pritisak i pokušamo se vratiti u utakmicu. Ovo je kapacitet što u ovom trenutku Krupa ima, a čestitao bih svojim igračima na borbenosti i zalaganju. U ovoj pauzi pokušat ćemo se dići na jednu veću razinu i ostvarivati bodove na terenu onako kako treba, rekao je Stojnić.

Prvenstvo se nastavlja nakon reprezentativne stanke za dva tjedna.

Široki dominirao 60 minuta pa pao, ali na kraju upisao važnu pobjedu protiv Krupe