Karačić: Ovo je bilo momački; Milkanović: Pobjeda Širokog je nezaslužena

Pogotkom Ivana Ikića u 52. minuti, Široki Brijeg je slavio veliku pobjedu nad Sarajevom u derbiju 22. kola Premijer lige BiH.

Po završetku utakmice u press centru stadiona Pecara održana je konferencija za medije na kojoj su svoje dojmove o utakmici podijelili trener domaćih Toni Karačić te pomoćni trener (u odsustvu Vinka Marinovića vodio utakmicu) Sarajeva Danimir Milkanović.

Sarajevo je bilo većim dijelom, a tako i u otvaranju utakmice bilo kvalitetnija momčad na terenu. Imali su svoje prilike koje nisu iskoristili. Rekao sam i prije utakmice da je ovo veliki test za nas da vidimo koliko mi možemo u ovom proljetnom dijelu, a u slučaju pozitvnog rezultata da možemo držati ovu razinu, iako je to jako teško. Sigurno da nam ova pobjeda jako puno znači, posebno protiv ovakvog protivnika. Pobjeda je teško izborena, možda ne na onakav način kako bih ja želio, ali vjerojatno mi u ovom trenutku možemo jedino na ovakav način odgovoriti i ne možemo biti za nijansu kvalitetniji da lakše privedemo utakmicu kraju. Ipak, ovo je bilo momački, igračima čestitam na pobjedi, a Sarajevu želim puno sreće u nastavku prvenstva, rekao je Karačić u uvodnom obraćanju.

Karačić se osvrnuo i na to kako je bilo izdržati pritisak Sarajeva, posebno s igračem manje u polju.

Toni Karačić

Mi objektivno nismo mogli neki ritam igre nametnuti na veću razinu, jer imamo problema i sa ozljedama, a roster igrača, posebno u ofanzivnom dijelu nije baš toliko širok, tako da smo i svjesno prepustili inicijativu Sarajevu. Ali isto tako one tehničke greške na otvaranju utakmice, sami smo sebi stvorili problem, odnosno dopustili Sarajevu priliku. U nekim dijelovima utakmice jesmo izgledali solidno, onako kako i ja želim. Igračima sam na poluvremenu rekao da moramo poštovati svoje principe s obzirom na način igre Sarajeva, po kojima možemo doći u priliku, bilo preko krila ili kroz sredinu i da će nam se otvoriti mogućnost da postignemo pogodak što se i dogodilo. Nažalost nemamo kontinuitet da možemo napraviti takve situacije češće na utakmici. Ovoj ekipi treba još vremena, a isto tako kad nam se vrate svi ozlijeđeni igrači da to onda može i mora izgledati puno bolje, ako želimo zadržati ovu razinu.

Karačić je komentirao i tvrdnju da bi njegovi igrači možda mogli poletjeti poslije ove utakmice, u što ne ne vjeruje.

Poštujem Sarajevo. Ne gledam ovo kao iznenađenje, jer mi smo Sarajevo pobijeđivali jako puno puta. Ne vidim razlog da se mi kao klub stavljamo u neki drugi red od početka sezone. Znamo tko smo i što smo. Sarajevo je uistinu kvalitetna momčad, koja je napravila velik kontinuitet vrhunskih rezultata, ali da sada gledam na to “wow pobijedili smo Sarajevo”, jesmo pa što. Ne vidim razloga da trebam igrače smirivati, to je po meni sasvim uobičajeno, pogotovo ovdje na Pecari, zaključio je Karačić.

Milkanović: Pobjeda Širokog je nezaslužena

Na klupi bordo momčadi večeras je bio Danimir Milkanović koji mijenja Vinka Marinovića jer trener Sarajeva ima zdravstvenih problema.

Danimir Milkanović je mijenjao trenera gostuju Vinka Marinovića

Čestitam Širokom na pobjedi, mislim da nismo iskoristili svoje prilike koje smo imali u prvom poluvremenu. Mislim da smo dobro otvorili utakmicu, imali smo dvije situacije u kojima smo trebali dati gol. Kasnije u drugom poluvremenu, Široki je iz svoje jedne prilike koju je imao dao gol i pobijedio. Poslije crvenog kartona imali smo dosta dobrih situacija, ali to je sve bilo jalovo, nismo šutirali, nismo završavali. Možda kad se sve zbroji, nismo zaslužili ovaj poraz, ali tako je to u nogometu, rekao je Milkanović u uvodu.

Osvrnuo se i na krizu rezultata s kojom se suočava Sarajevo na početku proljetnog dijela prvenstva.

Pa ne možemo reći da smo u velikoj krizi. Mi smo odigrali jedno loše poluvrijeme protiv Zrinjskog, danas nitko ne može reći da nismo htjeli i željeli pobjedu i da nismo odigrali naročito to prvo poluvrijeme. Nismo dali golove, možda ta realizacija nam nije na najboljoj razini, imali smo u prethodnim utakmicama nekoliko prilika. Mislim da ne možemo pričati o nekoj krizi rezultata, ali tako dođe u nogometu, rekao je Milkanović i dodao:

Možda neke utakmice gdje smo dobijali i gdje nismo igrali kako treba u prošlom dijelu, sada u zadnje dvije nismo, ali mislim da krize nema i da s ovim odnosom i načinom kako smo krenuli u utakmicu i kako smo igrali da ćemo mi vrlo brzo doći na razinu koji smo imali u prošlom dijelu. Ne vidim razloga za neku paniku, imamo solidnu bodovnu prednost. Imamo dvije utakmice koje sada igramo kući i mislim da ćemo kroz te utakmice doći na razinu koju smo imali. Nemam što zamjeriti igračima za ovu utakmicu, bili smo kvalitetniji u 70-80% utakmice, nismo dali golove izgubili smo i to je tako u nogometu. Ne možemo odmah nakon toga reći da je kriza, zaključio je Mikanović u svom obraćanju novinarima.

Prvenstvo se nastavlja već idući vikend, a poznato je da će prvoplasirano Sarajevo na svom terenu dočekati posljednju Krupu, a drugoplasirani Široki će na Pecari dočekati pretposljednji Olimpik.

Zanimljivo je kako će se ova dva večerašnja protivnika susresti već u drugom kolu (24. ukupno) trećeg dijela prvenstva. Ta utakmica će se igrati na Koševu.

Obračun pred kamerama

Izgubili smo utakmicu u kojoj smo rivalu dozvolili da kreira dvije šanse. Promašili smo dosta prilika, ali tako je to u nogometu. Ne daš gol, primiš… Imali smo poslije igrača više, napravili smo samo jednu šansu. Žao mi je zbog ovog poraza. Čestitam Širokom Brijegu, ali ne mogu reći da je pobjeda baš zaslužena, rekao je Milkanović u izjavi za Moju TV neposredno nakon završetka utakmice.

Toni Karačić je imao spreman odgovor.

Čestitam svojoj ekipi na pobjedi. Utakmica je bila teška, a iskreno žao mi je što gosti imaju prigovor. Objektivno, imali su sve uvjete u svoju korist. Ako ćemo svaki put kriviti domaćina i suce za poraze, onda ne znam… Objektivno gledano, Sarajevo je jače od nas, ali moji momci su odradili borbenu utakmicu i još jednom im čestitam, rekao je Karačić.

Velika pobjeda Širokog: Plavo-bijeli s igračem manje srušili Sarajevo