Karačić: Ostvarili smo cilj; Nalić: Bilo bi realno da smo podijelili bodove

Toni Karačić
Široki Brijeg je pobjedom (1:0) nad Tuzlom City u nedjelju navečer na Pecari pobjedom otvorio novu sezonu Premijer lige BiH.

Trener Širokobriježana Toni Karačić ističe da je njegova momčad ostvarila cilj te da su pobjedom dobili na samopouzdanju.

Cilj je bio startati pobjedom i to smo ostvarili. Mislim kako smo bili kvalitetniji suparnik. U prvom smo dijelu trebali postići još koji gol kako bi bili mirniji u nastavku. Iskreno, u drugom smo dijelu malo pali i nismo uspjeli nametnuti svoj stil igre. Gosti su imali prividnu inicijativu, a mi smo se povukli pa i fizički imali problema. Ako ne igrate pet mjeseci i nemate kontinuitet u igri, to se onda i vidi na terenu.

Ipak, upisali smo vrijednu pobjedu i dobili na samopouzdanju. Nadam se kako ćemo četiri stranca imati već u sljedećem susretu protiv Olimpika i tada biti mnogo kvalitetniji nego danas, kazao je Karačić nakon minimalne pobjede nad Tuzlom.

Njegov kolega na klupi tuzlanske momčadi Zlatan Nalić ističe kako je njegova momčad puno više htjela doći do bodova, ali da ih je koštalo loše razdoblje između sedme i 15. minute susreta kada su primili pogodak.

Mislim da bi realno bilo da smo podijelili bodove. Utakmica je bila otvorena. Do sedme minute smo imali dobro otvaranje utakmice, a onda je Široki preuzeo i postigao je gol. U ostatku smo mi bili ti koji smo željeli više. Igrali smo dobro i napadački, trebali smo malo bolje naplatiti prigode, ali to se nije dogodilo. Čestitke domaćinu, nama preostaje napraviti reorganizaciju i vidjeti što to može bolje, rekao je Nalić poslije utakmice.

Široki pobjedom protiv Tuzle otvorio novu sezonu

Široki Brijeg: Navijači na domišljat način pratili utakmicu, ugođaj im pokvarila policija